Preskočiť na obsah

Démonické zázraky liečia chorých v horore ‚The Unholy‘ od Sama Raimiho

Pozor na to, kto vám ponúka pomoc.

Veríte na zázraky? A čo tie náboženského charakteru, medzi ktoré patria aj zázraky vyliečenia nevyliečiteľných chorôb a chronických fyziologických problémov? Nuž, mladá Alice sa stane celonárodným fenoménom po tom, čo jej údajne Panna Mária navráti dar sluchu a hlasu. Nielen to, Mária si ju zvolila za liečiteľku nemocných. Alice chodí medzi veriacich a ťažko chorých ozdraví po ich prijatí lásky Panny Márie. Už netreba len dúfať. Svet má dôkaz o pravdivosti viery. Začína sa nová doba pre realitu, akú ľudstvo doposiaľ poznalo.

Tomu však neverí cynický a životom zabudnutý novinár, ktorý chce Alice využiť k získaniu stratenej profesionálnej slávy. Potrebuje Alice, jej údajné vyliečenie a dar supernaturálneho liečenia zdokumentovať a verejnosti dokázať, že nejde o nič iné než podvod.

Dočká sa však niečoho omnoho desivejšieho. Namiesto reportáže o ďalšej podvodníčke zneužívajúcej masovú hystériu a naivnú nádej trpiacich, v Alice nájde omnoho temnejší príbeh. Alice tvrdí, že za jej darom liečenia stojí Panna Mária. No čo ak ide o démonickú entitu oblečenú v kabáte božej lásky a masy ľudí vložili svoju vieru do pekelnej fasády?

Film The Unholy je od producenta Sama Raimiho (Lesný duch, The Grudge, Muž v temnote) a režiséra/scenáristu Evana Spiliotopoulosa (Lovec: Zimná vojna). Ide o adaptáciu románu Shrine (1983) od autora Jamesa Herberta. Vo filme si zahrali Cricket Brown, Jeffrey Dean Morgan, Katie Aselton, Julie Bechler, Marina Mazepa, Gisela Chipe, William Sadler, Diogo Morgado a Cary Elwes.

The Unholy je z produkcie Screen Gems, Ghost House Pictures a vyjde vďaka Sony Pictures Entertainment 2. apríla 2021.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *