Nový „Kruh“ dostal medzinárodný trailer

Studňa sa ozýva.

Leto je už nejaký čas oficiálne tu a spolu s ním aj nával filmových festivalov. Jedným z najpopulárnejších pre žánrových fanúšikov je práve Fantasia Festival, ktorý sa tento rok bude konať v kanadskom Montreale od 11.07 do 01.08. Keďže sa dátum slávnostného otvárania blíži, na svetlo sveta začínajú vybiehať informácie o nových filmoch.

Nás v tomto článku najviac zaujíma návrat hororovej série Ringu resp. Kruh. Hideo Nakata, režisér zodpovedný za dva prvé originály a druhú časť americkej prerábky, sa vracia k svojej vlasatej láske v novom filme s názvom Sadako.

Ak ste vyrástli na západnej produkcii, meno Sadako vám nemusí nič hovoriť. Ide však o postavu z filmov Ringu, ktorú môžete poznať z amerického remaku The Ring ako Samaru. Po zneužívaní vlastných schopností prenášania desivých myšlienok a zobrazení do myslí ľudí, zvierat na na neživé predmety, preniesla kliatbu na legendárnu a nezabudnuteľnú videopásku.

Príbeh filmu Sadako je o mysterióznej dievčine, ktorá sa po zázračnom prežití požiaru ocitne v nemocnici v Tokiu. Trpí stratou pamäti a vôbec jej nejde do hlavy, prečo je hospitalizovaná v psychiatrickom oddelení a zároveň strážená policajnými silami. Čo však nevie je to, že požiar začala jej vlastná matka, ktorá verila, že je dcéra je reinkarnáciou hrozivej Sadako.

Jej psychickú rekonvalescenciu má na zodpovedností psychologička Mayu Akikawa. Jej brat Kazuma, YouTuber hladný po „subscriberoch“, navštívi zhorený dom s túžbou natočiť niečo bizarné s virálnym potenciálom. Na jeho smolu sa však z domu už nikdy nevráti.

Mayu, ustráchaná sestra, sa ho rozhodne nájsť za každú cenu. No keď sa dozvie, že mnohí spájajú jej pacientku so Sadako a hrozivou kliatbou, uvedomí si, že pátranie bude desivo náročné.

Sadako zrežíroval Hideo Nakata. Scenár napísal Noriyuki Sugihara. Vo filme si zahrali Elaiza Ikeda, Himeka Himejima, Ren Kiriyama, Hiroya Shimizu, Rie Tomosaka, Takashi Tsukamoto a ďalší.

Film je z produkcie Kadokawa Corporation. V Japonsku si premiéru odbil už na konci mája, no v západnej časti sveta sa objaví 11.07.2019 na Fantasia Festivale v Montreale. Práve preto sme sa dočkali nového traileru.

Medzinárodný trailer:

Japonský trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: