Alexandre Aja prichádza s mysterióznym sci-fi trilerom ‚Kyslík‘

Alexandre Aja sa nebojí pridusiť divákov Netflixu.

Keď spomienky vdýchnu život.

Alexandre Aja chystá doslova dych vyrážajúci útok na Netflix so svojim francúzskym sci-fi trilerom Kyslík (Oxygen). Naposledy ste jeho režisérske schopnosti mohli vidieť aj v slovenských kinách v horore Korisť (Crawl), no žánroví fanúšikovia si na jeho meno určite spomenú vďaka filmom Zrkadlá (Mirrors), Hory majú oči (The Hills Have Eyes, 2006), Rohy (Horns) a hlavne Noc s nabrúsenou britvou (Haute Tension). S čím však prichádza teraz?

Sci-fi napínavý triler Kyslík (Oxygen) je zahalený v hmle tajomstva a našťastie ani vydaný teaser trailer toho príliš veľa neprezrádza. Dej je o mladej žene, ktorá sa prebudí v kryokomore, obklopená monitorujúcimi zariadeniami, displejmi a na nič si absolútne nepamätá. Čo je horšie je to, že jeden z displejov zobrazuje zostávajúcu úroveň kyslíka a nezostáva jej príliš veľa času. Ak chce prežiť, musí si spomenúť na to, kto je a ako sa do komory dostala. Dusiaca sa panikou však v zázračnej chvíli započuje neznámy hlas. Hlas, ktorý jej ponúka navrátenie spomienok…

Vo filme od Alexandrea Aju a scenáristky Christie LeBlanc si zahrali Mélanie Laurent, Malik Zidi, Mathieu Amalric, Lyah Valade, Marc Saez, Cathy Cerda, Eric Herson-Macarel, Laura Boujenah a Marie Lemiale.

Kyslík (Oxygen) je z produkcie Getaway Films, Echo Lake Entertainment a vyjde na streamovacej platforme Netflix 12. mája 2021.

Teaser trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *