Preskočiť na obsah

‚Cloverfield‘ sa dočká pokračovania. Projekt získal svojho scenáristu

Návrat k fungujúcim základom.

Cloverfield (známy aj ako Monštrum) od producenta J.J. Abramsa a teraz už prestížneho filmára Matta Reevesa, je 2008 found footage box office hit, ktorý odštartoval tzv. CloverVerse, zdieľané filmové univerzum prepojené útokmi monštier na Zem ako odplatou za experimenty na vesmírnej stanici Cloverfield. Po prvom filme vyšli Ulica Cloverfield 10 (10 Cloverfield Lane, 2016) a The Cloverfield Paradox (2018). Abramsov Bad Robot a Paramount Pictures zvolili netradičný prístup k tvorbe vlastnej sci-fi hororovej série. Namiesto toho, aby filmy išli do produkcie s jasne daným cieľom byť súčasťou „CloverVerse“, Bad Robot a Paramount sa rozhodli zozbierať skladové zásoby a šupnúť na ne nálepku „Cloverfield“. I keď pri Ulici Cloverfield 10 to fungovalo a film zožal komerčný úspech, na Netflixe vydaný The Cloverfield Paradox, pozliepaný produkt s originálnym názvom The God Particle, kritici a diváci zakopali pod čiernu zem.

Keďže tento experiment s na kolene poskladanými filmami nevyšiel, J.J. Abrams ešte v roku 2018 sľúbil, že už prebiehajú práce na „pravom“ a „tradičnom“ pokračovaní Cloverfieldu. Vďaka The Hollywood Reporter však teraz už vieme, že na projekt sa po dvoch rokoch nezabudlo a oficiálne získal scenáristu. Ním je Joe Barton, známy pre televíznu tvorbu Humans, Giri/Haji a Our World War. Nedávno získal pozíciu showrunnera na zatiaľ bezmennom spin-offe Batmana na HBO Max. Vo svete filmov zožal úspech za film My Days of Mercy s Elliotom Pageom. Hororoví fanúšikovia ho môžu poznať vďaka filmovej adaptácii The Ritual (2017).

Detaily o projekte ešte nie sú známe, no kombinácia „pravého“ sequelu a skúseného scenáristu pôsobia prinajmenšom optimisticky. Žeby Cloverfield nakoniec vstal z mŕtvych?

Značky:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *