Preskočiť na obsah

Annabelle: Creation s druhým oficiálnym trailerom

Annabelle: Creation s druhým trailerom.

Bábiku Annabelle poznajú všetci fanúšikovia, nakoľko ide o neprehliadnuteľnú postavu The Conjuring filmového univerza. Annabelle je vytvorená na základoch reálne existujúcej bábiky Raggedy Ann, ktorá sa zrodila v roku 1915 a v roku 1918 sa dočkala vlastnej detskej knižky Raggedy Ann Stories. Jej tvorca Johnny Gruelle určite neočakával , že sa z rozprávkovej postavičky a nevinne vyzerajúcej detskej hračky stane postrach držiaci v napätí aj dospelých.

Pár Ed a Lorraine Warrenovci, známi kontroverzní démonológovia a vyšetrovatelia paranormálnych javov, totiž v roku 1970 údajne natrafili na jednu nezvyčajnú Rageddy Ann bábiku, ktorá mala byť posadnutá démonom alebo inou temnou entitou. Vlastnila ju študentka a zdravotná sestra- praktikantka. Tá a jej spolubývajúca si všimli čudesné správanie milo vyzerajúcej bábiky. Psychické médium im prezradilo, že v bábike prežíva duša mŕtvej Annabelle Higgins. Vydesení jej zlovestným správaním kontaktovali Warrenovcov a tí si ju s radosťou ubytovali vo vlastnom múzeu.

V roku 2014 sa za pomoci réžie Johna R. Leonettiho, scenára Garyho Daubermana a produkcie Jamesa Wana, podarilo film o Annabelle natočiť. I napriek masívnym tržbám dosahujúcich štyridsaťnásobok rozpočtu nešlo o fanúšikovský triumf. Dej sa točil okolo manželov Mii a Johna čakajúcich dieťa. Diváci sa dočkali vysvetlenia pôvodu bábiky v ktorom Annabelle Higgins a jej priateľ boli vyznávačmi satanistického kultu a taktiež zodpovední za vraždu Higginsovcov- susedov Mii a Johna. Po napadnutí Mii v ten istý večer sa Annabelle rozhodla priamo pred ňou spáchať samovraždu. Po dopadnutí kvapiek krvi na bábiku začala v porcelánovom tele žiť svojim životom hľadajúc akúkoľvek dušu ako obeť. Tú Annabelle sprvoti našla v dcére Mii a Johna, Leah.

Pri Annabelle: Creation sa na režisérsku stoličku posadil David F. Sandberg, ktorý stál za prekvapením minulého roku Lights Out, ktorého recenziu nájdete aj u nás. O scenár sa znovu postaral Gary Dauberman, ktorý si aspoň trochu napravil povesť s filmom Crawlspace (2016) i napriek podobnosti s filmami The Boy (2016) a Housebound (2014).

Dvojka filmovo prerozpráva príbeh výrobcu bábok a jeho manželky, ktorí tragicky prišli o svoju dcéru. Rozhodnú sa tak aspoň pomôcť deťom zo sirotinca a svoj domov poskytnú mníške a detským dušiam. Krátko na to sa však začnú diať zvláštne veci. Smútiaci rodičia v jednej zo svojich izieb držia bolestivé a zároveň desivé tajomstvo. V minulosti im totiž robil v dome spoločnosť duch, ktorý o sebe tvrdil, že je ich zosnulou dcérou. Dôverujúca dvojica vypočula túžby blúdiacej duše a obaja jej pomohli uložiť sa v jednej z bábik. Vtedy zistili, že nejde o ich dcéru. Bolo však neskoro a zvláštna entita sa stala súčasťou ich životov.

Po príchode sirôt sa bábika Annabelle zblíži s dôverčivým dievčaťom a pokúsi dostať sa z keramickej do podoby ľudskej.

Vo filme sa objavia Stephanie Sigman (Spectre), Talitha Bateman (The 5th Wave), Lulu Wilson (Ouija 2, Deliver Us from Evil), či Philippa Coulthard (After the Dark).

Druhý trailer ukazuje bábiku Anabelle a jej snahu preskočiť z keramického tela do ľudského dievčenského.

Film vyjde 11. augusta tohto roku.

Trailer 2:

Trailer 1:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky:

2 názory na “Annabelle: Creation s druhým oficiálnym trailerom”

  1. Pingback: Nakrúcanie hororu The Nun je na konci - Horormagória

  2. Pingback: V Zajatí Démonov 3 sa pečie - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.