Dvaja bratia túžia natočiť krvavý snuff film v snímke A Beginner’s Guide to Snuff

Preraziť v Hollywoode skrz vraždu sa pokúsia dvaja bratia vo filme A Beginner’s Guide to Snuff.

Snuff filmy sú zaujímavou mýtickou kategóriou vo svete kinematografie. Technicky ide o audiovizuálne diela zobrazujúce vraždu/usmrtenie, kedy sú tieto počiny distribuované za účelom profitu. Pochopiteľne tam teda nepatria internetové videá v ktorých sa drvia mačiatka a vraždia bezdomovci.

Snuff filmy sú nelegálne a svojim nulovým zastúpením na trhu sú kategorizované ako „mýtus.“ To nič nemení na tom, že sa v minulosti niektoré exploitation filmy marketingovo propagovali ako snuff filmy, viď Snuff (Slaughter, 1975) alebo Cannibal Holocaust (1980).

O niečo podobné sa budú snažiť bratia Dresden a Dominic, spomedzi ktorých práve prvý menovaný dostane skvelý nápad uniesť herečku Jennifer a natočiť čo najautentickejší hororový zážitok. Aby všetko skvele fungovalo, Jennifer musí byť v domnienke, že sa dostala pod ruky psychopatických vrahov. Túto auru reálnosti sa im podarí udržať pomerne dlho, no po hodinách týrania, strachu a blízkosti smrti, sa Jennifer podarí vďaka bratskej nešikovnosti oslobodiť. Keď sa dozvie, že podstúpila enormné mentálne utrpenie pre amatérsky film, rozhodne sa dvojici pomstiť po svojom. Ten vysnívaný snuff film im podaruje, len s prehodenými rolami a skutočnou túžbou po krvi. Dresden a Dominic mali po ruke celý arzenál rezných zbraní a Jennifer neváha použiť každé jedno dostupné oceľové ostrie.

A Beginner’s Guide to Snuff je čiernou hororovou komédiou s odkazom na snuff filmy a rape and revenge subžáner, kde sa týraná a sexuálne zneužívaná (prevažne) žena dočká svojej drastickej pomsty.

Za filmom stoja Mitchell Altieri a Phil Flores, ktorí tvoria pod pseudonymom The Butcher Brothers. Môžete ich poznať vďaka filmom The Night Watchmen (2017), The Violent Kind (2010), či the Hamiltons (2006). A Beginner’s Guide to Snuff už stihol vyhrať tri ocenenia (Najlepší herec, Najlepšia herečka, Najlepší film) na najväčšom hororovom festivale v New Yorku, FEARnyc.

Vo filme si zahrali Joey Kern (Super Troopers, Cabin Fever), Luke Edwards (Jeepers Creepers 2, The Wizard), Bree Williamson (True Detective, Haven), Brad Greenquist (Lone Ranger, Water for Elephants) a mnohí ďalší.

A Beginner’s Guide to Snuff vyjde 23. júna v kinách v Los Angeles a 11. júla po celom svete cez VOD služby a na DVD vďaka distribúcii od Indican Pictures.

Trailer:

Vimeo:

 

Youtube:

Zábery z filmu:

Plagát: