Preskočiť na obsah

Zombie Hitler v treťom filme zo série Dead Snow?

Dead Snow 3 napokon bude.

Zombíci sú bezpochyby milovanými záporákmi vo svete hororového žánru. Či už ide o pomalé, hnijúce kreatúry alebo rýchle inteligentné beštie, vždy je niečo neskutočne uspokojujúce na hordách nemŕtvej človečiny a na kreatívnych možnostiach ich zabitia.

Nórskemu režisérovi Tommymu Wirkolovi sa prvým filmom Dead Snow v roku 2009 podarilo vytvoriť moderný kult, keď spojil hnilobné tvory s tématikou nacizmu (i keď nebol prvý) a usadil ich do prostredia nórskych hôr, ktoré reálne zažili vlastnú históriu kráčajúcich nacistov. Do príbehu okrem toho šikovne zakomponoval prvky škandinávskej legendy o draugrovi, teda nemŕtvej bytosti chrániacej si svoj poklad.

Film plný krvavých scén, šialenosti a svojského humoru chytil za srdcia obrovský počet fanúšikov a logicky sa tak na svet pýtalo pokračovanie.

To prišlo v roku 2014 pod názvom Dead Snow: Red vs. Dead. Dvojka zreteľne nabrala na tempe a na humore, čím si viacerých recenzentov získala viac, než samotná jednotka z roku 2009. Oproti Dead Snow sa natáčala aj na Islande a predstavila tzv. Zombie Squad, „profesionálnych“ lovcov zombíkov.

Keďže po záverečných titulkoch na divákov vyskočila „živá“ hlava veliteľa zombie nacistickej hordy Herzoga, samozrejme, v rukách jedného z  pešiakov, bolo viac než jasné, že Tommy Wirkola pracuje aj na tretej časti.

Tommy Wirkola v rozhovore s EW prezradil, že Dead Snow 3 určite bude, no pravdepodobne to bude trvať dlhšie, možno aj pár rokov. Momentálne má totiž plné ruky s filmami War Pigs a Afterburn.

Tento talentovaný nórsky režisér však prezradil, že trojka sa bude s vysokou pravdepodobnosťou odohrávať v Južnej Amerike, kam mnohí nacisti odcestovali. A keďže Wirkolovi záleží na aspekte šialenosti, pokúsi sa do filmu dostať zombie Hitlera, aby mohla celá filmová trilógia skončiť na absolútnom vrchole možností zombie nacistického konceptu.

My v Horormagórii sa rozhodne nevieme dočkať. Budeme si však musieť ešte hodnú chvíľu počkať.