Preskočiť na obsah

Elijah Wood sa predstaví v šialenej hororovej komédii ‚Come To Daddy‘

Rodina na smrť.

Nový rok sa ešte ani len nezačal a už sa nám črtá viac než zaujímavý úvod do novej dekády. Včera sme písali o serióznom adeptovi na horor roka Saint Maud od spoločnosti, ktorá nám nedávno priniesla Midsommar, a teraz tu máme chorú hororovú komédiu s Elijahom Woodom.

Elijaha Wooda síce väčšina pozná ako Froda z Pána prsteňov a Hobita, no fanúšikovia hororu ho mohli vidieť vo filmoch Maniac, Cooties, Open Windows či I Don’t Feel at Home in This World Anymore. Elijah navyše horor miluje celým svojim srdcom. V roku 2010 totiž založil filmovú produkčnú spoločnosť SpectreVision, ktorá nám priniesla horory A Girl Walks Home Alone at Night, The Boy či Mandy. V roku 2020 navyše príde filmová adaptácia románu H.P. Lovecrafta Color Out of Space.

Vo filme Come to Daddy hrá Elijah Wood Norvala, ktorý po osobných problémoch a ťažkostiach so závislosťou na alkohole žije so svojou matkou. Psychicky na dne a s prázdnou vyhliadkou do budúcnosti sa však v jeden deň dočká dopisu od otca, ktorého tvár si ani len nepamätá. Otec ho pozýva do svojho domu na samote, obklopeného nádhernou prírodnou scenériou.

Norval to vezme ako osudovú šancu na zmenu svojho života. Veď možno úprimné zblíženie sa so svojim otcom je presne to, čo potrebuje na posun vopred. No po príchode príde na to, že jeho predstavy sa príliš nestotožňujú s realitou. Otec je bizarný tajnostkár s excentrickou povahou a priveľkou láskou k alkoholu. To však nie je to najhoršie. Otec má pre svojho zabudnutého syna prichystané prekvapenie. Prekvapenie, ktoré Norvalov rodinný výlet premení na krvavú nočnú moru.

Hororovú komédiu Come to Daddy zrežíroval Ant Timpson, ktorý ako producent figuroval pri filmoch Housebound, The ABCs of Death, Deathgasm a ďalších. Scenárista Toby Harvard pre zmenu pomohol napísať bizarný film The Greasy Strangler.

Vo filme si zahrali Elijah Wood, Stephen McHattie, Maddeleine Sami, Ona Grauer, Garfield Wilson a mnohí iní.

Come to Daddy je z produkcie Firefly Films, Blinder Films a vyjde 07.02.2020 na VOD cez Saban Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: