Vraždiace monštrum Victor Crowley z filmovej série Hatchet sa vracia!

Victor Crowley ako reštart a zároveň pokračovanie filmovej série Hatchet.

Deformovaného vraha Victora Crowleyho, ktorý ikonickou sekerou panuje močarisku Honey Island, pozná zrejme každý milovník slasherov. Vraždiaci supernaturálny psychopat sa objavil dokopy v troch filmoch- Hatchet (2007), Hatchet II (2010) a Hatchet III (2013). Režisér Adam Green chcel vytvoriť slasher zo starej školy, inšpirovaný legendárnou filmovou sériou Friday the 13th. Nečudo, že si teda jeho filmy získali svojich verných fanúšikov.

Tých chcel Adam Green potešiť oslavným premietaním filmu Hatchet na počesť 10 ročného jubilea. Všetko sa malo odohrať v ArcLight Hollywood (Los Angeles, Kalifornia) 22. augusta. No natešení fanúšikovia sa pár sekúnd po premietaní ocitli vo veľmi bizarnom a určite šťastnom šoku. Stali sa totiž exkluzívne prvými divákmi, ktorí uvideli pokračovanie a prakticky reštart série s názvom Victor Crowley.

Presne tak. O akomsi pokračovaní filmov sa ani len nešuškalo. Údajne sa na filme Victor Crowley pracovalo niekoľko rokov a je teda pomerne zázrakom, že túto informáciu nikto „náhodou“ neprezradil.

Na režisérsku stoličku sa pochopiteľne vrátil Adam Green a vraha si opäť zahral Kane Hodder, ktorého musia všetci poznať ako Jasona Voorheesa dokopy zo štyroch filmov Friday the 13th.

Nový film sa odohráva 10 rokov po hrozivom masakre, v ktorom bolo zavraždených 49 ľudí. Jediným preživším je Andrew Yong, ktorý sa stal kontroverznou populárnou osobou. Jeho rečiam o tom, že je za masaker zodpovedná bytosť z miestnej legendy, ktorou dospelí strašia svoje deti, neveril úplne každý. Dôkazy spájajúce Andrewa s aktami vrážd však neexistovali a tak mohol nešťastnú situáciu využiť vo svoj prospech, ktorý zavŕšil napísaním vlastnej knihy presne 10 rokov po celej tragédii.

Nejaká dobrá duša však Andrewa presvedčila, aby rozhovor propagujúci jeho knihu natočil na mieste činu v močariskách Honey Island v Louisiane. To sa ukáže ako nešťastný nápad, keď sa stretne s nočnou morou zodpovednou za svoje bezsenné noci.

Ako sme spomínali, o réžiu a scenár sa znovu postaral Adam Green. Vo filme si zahrali Kane Hodder, Parry Shen, Laura Ortiz, Dave Sheridan a Brian Quinn.

Victor Crowley z produkcie ArieScope Pictures a Dark Sky Films vyjde v októbri tohto roku a to prvotne ako špeciálne premietanie naprieč USA formou road show.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=b2OFsoYwUtY

Zábery z filmu: