Preskočiť na obsah

Pokračovanie hororu od producenta Insidious a Paranormal Activity vo filme The Houses October Built 2

Halloweenska nálada príde tento rok skôr vďaka filmu The Houses October Built 2.

Možno si niektorí z vás ešte spomínate na halloweensky found footage horor The Houses October Built z roku 2014, v ktorom sa diváci stretli s 5 maniakmi do strašidelných domov a atrakcií. Tých celkom nečakane autenticky hororovo prekvapila skupinka šialencov s názvom Blue Skeleton, ktorí sa považujú za priekopníkov v strašení a kolektívu odborníkov na horor spôsobili takú traumu a des, že sa z celej situácie dávali dokopy niekoľko mesiacov.

Keďže vo svete zábavy ide vždy o čísla a 5 vystrašení kamaráti dokumentujúci nástrahy čoraz slávnejšieho zoskupenia Blue Skeleton si otrasení povedali, že sa predsa nič také nestalo, motivovaní 24 mil. vzhliadnutiami na YouTube sa tak rozhodli podstúpiť celú skúsenosť znova.

Tentokrát však malo všetko tradičnejší scenár. Niekoľkými strašidelnými atrakciami si už prešli. Videá sú, fotky na sociálnych sieťach visia a všetko je v úplnej norme. V tom im však kamarát a známy navrhne navštíviť najdesivejšie miesto na Zemi- Hellbent.

Hellbent je na pohľad štandardnou opustenou betónovou budovou, ktorá sa už zďaleka nepodobá na časy svojej funkčnej minulosti. I keď sa v päťčlennom ansámbli našlo niekoľko vystrašených hlasov spomínajúcich na minulý rok, nakoniec sa odhodlajú ísť do toho.

Čo vyzerá na klasickú strašidelnú atrakciu, sa začne veľmi rýchlo meniť na skutočný teror. Pätica zažije déjà vu a veľmi rýchlo si začne uvedomovať, že sa stali opäť obeťami tajomnej hororovej crew Blue Skeleton. Jej maniakálni členovia si však na svoje vystrašené teliatka pripravili ostrejšie nože a možno, len možno, tentokrát zájdu priďaleko.

K réžii sa znovu vrátil herec/scenárista/režisér Bobby Roe, ktorému so scenárom pomohol Zack Andrews, ako tomu bolo aj v prípade prvého filmu The Houses October Built.  Zack figuruje aj na zozname producentov. Na ňom nájdeme aj povedomú tvár Stevena Schneidera, producenta známeho pre horory Paranormal Activity (2007), Insidious (2010), The Lords of Salem (2012), The Visit (2015), Blair Witch (2016), či Split (2016).

Vo filme si zahrali Brandy Schaefer, Zack Andrews, Mikey Roe, Bobby Roe a Jeff Larson.

The Houses October Built 2 z produkcie Foreboding Films vyjde limitovane na VOD 22. septembra. O distribúciu v USA sa postará RLJE Movies.

Trailer:

Zábery z filmu: