Preskočiť na obsah

Zažite paranoidnú schizofréniu vo filme The Law of Sodom

Pozrite si šokujúci horor The Law of Sodom.

Filmová tvorba Jamesa Quinna a produkčnej spoločnosti Sodom & Chimera Productions je jedinečná a vždy desivo atmosferická. Písali sme napríklad o filme Flesh of the Void, krátkometrážnom diele The Temple of Lilith, hudobnom filme Trinity of Decay v spolupráci s kapelou Anderwelt a veľmi pozorne a s napätím sledujeme horor Sulphur for Leviathan. Filmy Jamesa Quinna a celej produkčnej spoločnosti Sodom & Chimera Productions sú vizuálne výnimočné, plné symbolizmov, metafor a pracujú s kontroverznými témami.

Prvým dlhším krátkym filmom Jamesa Quinna je však ten s názvom The Law of Sodom, ktorého produkcia sa roztiahla naprieč niekoľkými rokmi, no v tom s označením 2016 sa dočkal ocenenia na festivale Nightmares Film Festival a to i napriek tomu, že viacerí diváci z premietania odišli kvôli nevoľnosti a psychologickej traume.

Samotný 21 minútový film je bolestivou, šokujúcou a hrozivou psychedelickou jazdou po životnej ceste človeka trpiaceho paranoidnou schizofréniou. Ňou trpí aj sám James Quinn, ktorý sa pre The Terror Time rozhovoril o tom, že i napriek brutálnemu obsahu jeho cieľom nebolo šokovať. Jeho úmyslom bolo zachytiť čo najvernejší stav svojej mysle.

Podľa J. Quinna je veľmi dôležité pochopiť náročnosť a vážnosť mentálnych ochorení a fakt, že sa nedajú prekonať tak ľahko, ako si mnohí myslia. Aj to je jeden z dôvodov, pre ktorý sa rozhodol vo filme nehrať, ale natočiť sa pri autentických psychotických stavoch. Ide tak o jeden z mála jedinečne osobných filmov.

Film The Law of Sodom je odteraz dostupný v celej svojej šialenej kráse na platforme Vimeo. Môžete si ho zapožičať na 48 hodín za sumu 4,99 EUR. Kúpiť si ho je možné za 9,99 EUR. Kliknite SEM a rozhodnite sa sami za seba.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: