Preskočiť na obsah

Vyšiel trailer na horor roku?

Stane sa Hereditary dedičstvom pre ďalšie hororové generácie?

Už ste niekedy zažili ten neopísateľný pocit, to zvláštne brnenie a vzrušenie nesexuálneho charakteru pri sledovaní traileru na nový hororový film? Pri traileri na nový počin Hereditary sme totiž na moment zabudli na všetky hororové filmy v existencii a takmer sme tento článok nazvali „Zrodil sa nový kult hororu“.

Áno, preháňame a pokojne si to priznáme. No rovnako sa priznáme aj k tomu, že po takmer 400 článkoch o hororoch nás nenadchne úplne všetko. Preto je naozaj príjemné sa znovu zamilovať a aj pomyselné budúce sklamanie budeme brať s romantickou naivitou.

Navyše všetko nasvedčuje tomu, že o sklamanie nepôjde. Horor Hereditary si totižto odbil premiéru 21. januára na Sundance Film festivale a ohlasy sú neskutočne pozitívne. Recenzenti ho nazývajú novým kultom hororu a Exorcistom našej generácie. V spojení s geniálne a originálne pôsobiacim trailerom jednoducho ani nie je možné neunášať sa na vlnách gigantických očakávaní.

Film Hereditary je od režiséra a scenáristu Ariho Astera, pre ktorého je toto dielo celovečerným režisérskym debutom. V ňom sa ako diváci staneme súčasťou smútiacej rodiny Grahamovcov, ktorú stmelí smrť babičky Ellen. Ellen žila tajomný, tichý, samotársky a mierne nezvyčajný život. Mala vlastné rituály, úzky okruh priateľov a čudesnú fascináciu s jej vnučkou Charlie, na ktorú sa až nezdravo upínala od jej úplného malička.

Práve Charlie sa stane menovateľom nemysliteľných javov, ktoré postihnú všetkých rodinných príslušníkov. Vyzerá to totiž tak, že rodina po Elleninej smrti zdedila niečo, čomu by sa najradšej vyhla a Charlie je tu na to, aby odkryla hrôzostrašné tajomstvá schovávajúce sa v ich vzťahoch. Tie ich začnú kúsok po kúsku trhať. Snaha o záchranu tak zostane na matku, ktorá začne postupne chápať dôvody, pre ktoré ich postihol zdedený teror.

Ako sme spomínali, za filmom stojí Ari Aster. O produkciu sa však postarali A24 (The Witch, The Monster, Green Room, It Comes at Night, The Killing of a Sacred Deer), PalmStar Media, Windy Hill Pictures a dokonca aj Kevin Scott Frakes (Split).

V Hereditary si zahrali Toni Collette, Gabriel Byrne, Alex Wolff, Ann Dowd a Milly Shapiro.

Hereditary vyjde 8. júna tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

1 názor na “Vyšiel trailer na horor roku?”

  1. Pingback: Vyšiel nový trailer na (možno) horor roku - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.