Okultizmus, Satan a nepodarený únos v horore House of Salem

House of Salem spája okultizmus s home invasion.

House of Salem viaceré média označili za manželstvo žánrovo originálnych filmov Don’t Breathe a You’re Next, čo je latka nastavená pomerne vysoko. Z dostupných materiálov však môžeme povedať, že House of Salem prinajmenšom so sebou prinesie svieži vánok.

Ten spočíva v miernom twiste home invasion subžánru. Banda kriminálnikov totiž dostane tip na skvelý job, ktorý by im mal zarobiť nemalú sumu. Nevidia v ňom žiadny risk a pri najlepšom sa v podstate nikomu nič nestane. Vojdu do domu, unesú chlapca-syna a ťažko zarábajúci rodič. resp. rodičia za návrat plodu ich lásky krásne zaplatia.

Táto rodina však žije v neslávnom dome, zahalenom hmlou tajomstiev a temnej histórie. Ak si myslíte, že potenciálni únoscovia budú musieť bojovať s paranormálnymi entitami a démonmi, tak sa nemýlite. V tomto momente však prichádza sľubovaný twist.

Celý „únos“ totiž zostrojil lokálny satanský kult, ktorý si chcel týmto spôsobom uloviť obete potrebné pre krvavý rituál. Zamaskovaní únoscovia sa tak zrazu stanu obeťami a zároveň ochrancami detského obyvateľa domu. Nezvyčajná situácia si tak bude vyžadovať neštandardné spolčenie sa voči väčšiemu nebezpečenstvu. K tomu, aby spoločnými silami uspeli, však budú musieť odhaliť takmer 100 rokov trvajúce tajomstvo o záhadnej vražde vykonanej v mene Satana.

House of Salem je od režiséra a scenáristu Jamesa Crowa, zodpovedného za filmy Curse of the Witching Tree z roku 2015 a Nightmare on 34th Street z tohto roku. Vo filme si zahrali Jessica Arterton, Jack Brett Anderson, Liam Kelly, Leslie Mills, Robert Lowe, Andrew Lee Potts, Dean Maskell, Flynn Allen, Anna Nightingale a ďalší.

House of Salem je z produkcie Last British Dragon a vďaka distribučnej spoločnosti Wild Eye Releasing vyjde 23. januára v budúcom roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

US plagát: