Zažite noc v legendárne desivom hoteli vďaka filmu Haunted Hotel

Úchvatné hotelové služby v horore Haunted Hotel.

Amber Court v rezorte Genting Highlands v Pahangu v Malajzii patrí medzi najdesivejšie hotely v Ázii. Minimálne o ňom kolujú nádherné historky o duchoch bez hláv, mŕtvych deckách s plyšovými hračkami, neposedných výťahoch a občasnom nepochopiteľnom chlade. Samozrejme, hororové legendy nie je jednoduché overiť vedeckou metódou, no je faktom to, že na Booking.com má hotel skutočne mizerné hodnotenia. Či ide o vplyv cupitajúcich detských duchov alebo o neštandardne tragické služby nie je známe.

Najdôležitejšie je však to, že v tomto hoteli sa natáčal horor Haunted Hotel aka Haunted Road 2. Ak vás fascinuje dvojka na konci, tak je tam z toho dôvodu, lebo v roku 2014 jeden film s názvom Haunted Road vyšiel a to od režiséra Yijiana Tonga. Film Haunted Road 2 od Ryona Leeho však s jednotkou príbehovo vôbec nesúvisí.

Ďalšou zvláštnosťou je aj to, že film je natočený v dvoch verziách. Jedna verzia v sebe skrýva paranormálne elementy a je určená pre trhy ako Thajsko či Malajzia. Tá druhá je špecificky upravená pre čínsky trh, nakoľko čínsky režim ideologicky odmieta existenciu duchov a propagácia paranormálnych javov a okultizmu je tak striktne zakázaná i v umení.

Slovensko sa vďaka ústave neviaže na žiadnu ideológiu a tak paranormálne filmy môžeme všetci pokojne pozerať, vrátane Haunted Hotel aka Haunted Road 2.

V tomto filme z čínskej/thajskej/malajzijskej produkcie sa staneme svedkami príbehu o mladej dvojici, ktorej nezostane nič iné, než sa ubytovať v neslávne strašidelnom Amber Court. V ich izbe č. 1174 sa začnú diať desivé veci a paranormálne zlo ich doslova sleduje na každom kroku. Mŕtvolne vyzerajúce dievčatá, bábiky, plačúce ženy a brutálne prízraky sú len ľadovcom paranormálneho predstavenia. Najhoršie je to, že útek z hotela nehrozí. Zlo ich totiž prenasleduje úplne všade a podľa všetkého si zasadlo na nevinne vyzerajúce dievča. Podľa jednej návštevníčky hotela v sebe skrýva hnev a konflikt. Bude musieť vyliečiť svoje vnútro, až vtedy duchovia oslobodia jej myseľ.

Film Haunted Hotel aka Haunted Road 2 je od režiséra Ryona Leeho (Seventh, The Transcend). Zahrali si v ňom Sushar Manaying, Leon Li Chuan a Teddy Chin.

Haunted Hotel aka Haunted Road 2 vyšiel v Číne 12. októbra a v Thajsku, Malajzii 19. októbra.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: