Preskočiť na obsah

Keď sa do vás zamiluje démon a nemecký horor Luz

Posadnutie 16 mm Kodaku.

Nemecký horor Luz od Tilmana Singera si odbil premiéru na začiatku roka na Berlin Film Festivale. Onedlho si prejde US premiérou na Fantastic Feste a k tejto príležitosti vyšiel nový teaser trailer.

Film je o mladej taxikárke Luz, ktorá sa prederie cez tmu a dážď k svojmu cieľu – policajnej stanici. Na druhej strane mesta je Nora, žena posadnutá démonom, ktorý miluje Luz. Nora zvádza policajného psychiatra Dr. Rossiniho a pomaly nad ním získava kontrolu svojim zvodným jazykom. Dr. Rossinimu dokonca vyrozpráva príbeh o Luz a jej nečistej minulosti v škole pre dievčatá v Čile.

Dr. Rossini je krátko na to zavolaný naspäť na stanicu. Má sa pozrieť na mladú ženu, ktorá sa v neskorom a daždivom čase ledva predrala cez hlavné vchodové dvere vysvietenej policajnej budovy. Dr. Rossini je však od stretnutia s Norou v moci démonickej entity a pri prvej príležitosti mladú Luz potopí pod hladinu hypnózy.

Luz zažije sled desivých zábleskov minulosti. Démon chce však viac, vloží sa do jej spomienok a kúsok po kúsku sa bude snažiť získať to, po čom tak túži.

Horor Luz bol natočený na 16 mm Kodak. Tilman Singer podľa svojich slov zvolil komplikované vyrozprávanie príbehu pomocou flashbackov, ktoré navyše diváka mýlia tou istou vrstvou audia pre prítomnosť a minulosť. Divák tak nepozná odpoveď na to, čo je skutočná pravda a čo len hra démona.

V horore Luz od Tilmana Singera si zahrali Luana Velis, Jan Bluthardt, Nadja Stübiger, Johannes Benecke, Julia Riedler a Lilli Lorenz.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: