Preskočiť na obsah

Francúzske hororové majstrovstvo v antológii 3:15 am

Francúzsky nezávislý horor v antológii 3:15 am.

Všetci sme už videli nejaký ten horor z francúzskej produkcie a preto sa jednohlasne a bez debaty môžeme zhodnúť na tom, že Francúzi to naozaj vedia. Ak sa bavíme o 21. storočí, určite si dokážeme spomenúť na klenoty ako Irréversible, Dans ma peau, Haute Tension, Ils, À l’intérieur alebo Martyrs. Niet teda pochýb o tom, že Francúzsko patrí medzi silných hráčov európskeho a svetového hororu.

Čo si Francúzi ešte nevyskúšali je found footage antológia. To sa však zmení skorým príchodom filmu 3:15 am. Ten predstaví talentovaných režisérov a segmenty, ktoré spolu vytvoria prvú francúzsku found footage antológiu. Samotný subžáner found footage síce za posledné roky nenabral na lesku originality, no stále ide o formu, ktorá dokáže priniesť jeden z najautentickejších hororových zážitkov vôbec. Preto sme zvedaví, čo prinesie tento francúzsky projekt.

Antológia 3:15 am divákom predstaví obsah šiestich SDHC pamäťových kariet. Názov 3:15 am je zvolený jednoducho preto, lebo čas medzi treťou a štvrtou hodinou ráno predstavuje obdobie počas ktorého sú supernaturálne sily najaktívnejšie.

Príliš veľa sa o segmentoch v antológii nevie, no podľa všetkého uvidíme lesný čarodejnícky spolok, sériového vraha, nebezpečenstvo v prírode, trochu samovraždy a tmu hlboko pod zemou. Mená piatich segmentov sú The Grove, The Abomination Ring, The Wandering Soul, The Woman in the Attic a Ladies of the Night. The Wandering Soul sa v oficiálnom zozname vyskytuje dvakrát, ide tak zrejme o chybu.

Prvá francúzska found footage antológia divákom ukáže nádejných nezávislých režisérov a režisérky; David Tillault, Fabien Delage, Nicolas Delage, Frédéric Gros, Sabrina Kerrar a Evelyne Phan. Zahrali si v nej Lola Dubus, Nicolas Lancelin, Léo Pochat, Mathieu Lourdel, Aurore Schaeffer, Julia Gratens, Mélanie Zadeh a ďalší.

3:15 am je z produkcie Fright House Pictures (Cold Ground, 2017) a vyjde až na budúci rok.

Necenzúrovaný trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: