Preskočiť na obsah

Nails je horor, ktorý vo vás prehĺbi strach z nemocníc

Nails je stelesnením teroru a osobnej klaustrofóbie.

Dennis Bartok sa svojim režisérskym debutom Nails nechal inšpirovať filmami ako The Babadook a Under the Shadow, kde emocionálny teror je epicentrom deja prezentovaný ženskou hlavnou postavou.

V tomto prípade ide o matku a manželku Danu Milgrom, ktorá stála tvárou v tvár smrti v autonehode. Čo by iní považovali za druhé narodenie a novú šancu na život sa stane pre Danu peklom. Nielenže po nehode zostane úplne paralyzovaná dýchajúc pomocou externých pľúc v podobe prístroja, ale taktiež ju začne prenasledovať zvláštna entita menom Nails.

Nepríjemne a bizarne vyzerajúci Nails robí spoločnosť Dane i mimo návštevných hodín nemocnice v ktorej je hospitalizovaná a jediné, čomu rozumie je to, že chvíle strávené osamote nikdy nebudú pokojné, pokým sa Nailsa nezbaví. Kto však Nails je, čo chce a prečo ho vidí len ona bude musieť zistiť sama. Manžel jej absolútne nedôveruje a doktor jej halucinácie zvaľuje na psychické zrútenie podporované traumou po autonehode. Dana si je však istá, že Nails nie je hrou jej mysle.

Vo filme si zahrali Shauna Macdonald (The Descent), Steve Wall, či Ross Noble. Bartokovi pri jeho prvotine pomáhali aj producenti so skúsenosťami z filmov Let Us Prey, The Hallow a Assault on Precinct 13.

Tento írsky horor bude mať svetovú premiéru na festivale ADIFF medzi 16. a 26. februárom tohto roku.

Trailer:

Značky: