Preskočiť na obsah

Multidimenzionálne peklo v horore The Axiom

Vo svete mimo toho nášho v horore The Axiom.

Národné parky sú vždy skvelou voľbou aktívnej relaxácie, vo forme skupinovej turistiky vedia napĺňať aj funkciu reálnej bezlajkovej sociálnej interakcie. McKenzie sa na podobnú túru v skupine vydá, a to spoločne s jej kamarátmi. Nie však z dôvodu nasiaknutia krás chránenej prírody, ale ako poslednú šancu na nájdenie jej nezvestnej sestry Marylyn.

Na online žiadosť o pomoc a akékoľvek informácie totiž zareagoval jeden majiteľ podniku v oblasti populárneho Národného parku. Ten Marylyn videl naposledy vstupovať do lokality Cinder Park, ktorá je zdobená ceduľkou zákazu vstupu. McKenzie nezostáva nič iné, než sa ju pokúsiť nájsť. Majiteľ podniku ju však stihne varovať pred supernaturálnou náturou zakázaného parku.

Keď McKenzie a jej priatelia prekročia varovnú ceduľku, z ničoho nič sa ocitnú akoby v úplne inej realite. Farebnosť okolitej prírody sa stratí, slnko si robí čo chce a hororovo vyzerajúce živé halucinácie nepôsobia zrovna priateľsky. Marylyn sa stratila v multidimenzionálnom pekle a teraz sa tam ocitla aj jej vystrašená sestra s ľuďmi, ktorí nechceli nič iné, než pomôcť.

Zaseknutie sa v iných realitách je vec sama o sebe nepochopiteľná, no čo ich tam všetkých drží a kde je nezvestná Marylyn? McKenzie postupne začne odhaľovať nástrahy nevysvetliteľného sveta a nebezpečenstva príliš podobného tomu z jej domácej reality. Po nájdení okovov a strašidelne vyzerajúcej chatky McKenzie prepadne panika, no to ešte nevie, že tento nový svet je plný monštier, ktoré sú nebezpečnejšie než hocičo, čo ju doteraz v živote stretlo.

Horor The Axiom je celovečerným režisérskym debutom Nicholasa Woodsa, ktorý k filmu napísal aj scenár. Vo filme si zahrali Hattie Smith, Kathy Wu, Maria Granberg, Zac Titus, Nicole Dambro, Michael Peter Harrison, Taylor Flowers, William Kircher a iní.

The Axiom je z produkcie Axiom Movie Production Company a vydanie je naplánované na marec roku 2018 cez Phoenix Down Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: