Preskočiť na obsah

Vykrúťte bábätku krk vo filme The Lullaby

The Lullaby sa pohráva s morbídnou tematikou.

Vyzerá to tak, že na začiatok roka tu máme značný prísun hororových filmov zaoberajúcich sa tehotenstvom a materstvom. Ešte chvíľu a začneme blogovať na Najmama.sk. Ale inak to chápeme. Materstvo a tehotenstvo sú blízke značnej časti populácie a v konečnom dôsledku všetci vieme, že deti sú desivé v každom veku.

Horor z Južnej Afriky s anglickým názvom The Lullaby (Uspávanka) sa v originále volá Siembamba, a vedzte, že originál je hrôzostrašnejší, než sa na prvý pohľad zdá. Pri pátraní po pôvode tohto krásneho do tanca vyzývajúceho slova sme totiž prišli na to, že ide o názov populárnej juhoafrickej uspávanky. Desivejší je však jej obsah. Matky v Južnej Afrike majú buď vrodený zmysel pre čierny humor alebo naozaj neznášajú svoje deti.

Text uspávanky Siembamba totižto doslova pojednáva o vykrútení krku miminku a zahodení ho do jamy. Čiže asi už začínate mať tušenie, o čom film The Lullaby (Siembamba) bude.

Vo filme The Lullaby (Siembamba) sa divácky vžijeme do kože mladej 19 ročnej prvorodičky Chloe, ktorá žije so svojou matkou Ruby. Bohužiaľ, Chloe sa stane obeťou choroby, ktorá desí každú mamičku – popôrodnej depresie. Tá sa podľa slovenského ženského online magazínu prejavuje hnevom k dieťaťu alebo prílišným lipnutím k novorodeniatku.

Chloe však začnú mátať hrôzostrašné výjavy a halucinácie, ktoré spája v čiernom oblečená stará žena, vzhľadom pripomínajúcu bosorku. Chloe začne mať navyše pocit, že jej dieťatku chce ublížiť stará mama Ruby. V každom prípade, paranoja a strach prevezmú nad Chloe kontrolu a malé nevinné stvorenie sa stane súčasťou hororu, pri ktorom nie je jasné, či je supernaturálneho pôvodu alebo prípadom pre psychiatra.

O film The Lullaby (Siembamba) sa režisérsky postaral Darrell Roodt. Scenár dala dokopy Tarryn-Tanille Prinsloo. Zahrali si v ňom Brandon Auret, Reine Swart, Deànré Reiners a Thandi Puren.

The Lullaby (Siembamba) je z produkcie Phoenix Films a Valhalla Productions a vyjde limitovane 1. marca tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: