Preskočiť na obsah

Pripravte sa na vzostup temnoty od scenáristu hororu The Dyatlov Pass Incident

Temnota povstane v pripravovanom horore Darkness Rising.

Distribučná spoločnosť IFC Midnight za asistencie Storyboard Entertaiment a Compass Entertaiment prinesie spoluprácu skúseného režiséra/producenta Austina Readinga (Death Walley, Teen Wolf: Back to the Pack) a scenáristu Vikrama Weeta, ktorý sa fanúšikom vryl do pamäte filmom The Dyatlov Pass Incident (2013).

Ich spoločný projekt Darkness Rising vtiahne hororového fanúšika do príbehu o Madison Shaw. Dozvie sa, že dom, v ktorom strávila svoje detstvo, čaká demolícia a tak sa ho rozhodne ešte raz a naposledy navštíviť a čeliť tak svojim strachom. V tom dome totiž jej matka zavraždila vlastnú dcéru a mladšiu sestru Madison. Ona samotná unikla vražednej matkinej ruke len o vlások a odvtedy ju prenasledujú démoni minulosti a otázky na ktoré musí dostať odpoveď, ak sa chce definitívne vyrovnať so svojou tragickou minulosťou.

Na podporu si so sebou prinesie snúbenca Jakea a sesternicu Izzy, ktorí nevedia detaily o dome nočných môr. Prechádzka spomienkami prebieha celkom statočne a podľa plánov. Všetko sa zmení postupnou eskaláciou záhadných udalostí. Jake, Izzy a Madison si uvedomia, že sa v dome nenachádzajú sami. To, čo prebýva v dome sa rozhodne Madison zodpovedať na všetky otázky o osudnom dni, kedy sa jej matka zbláznila a takmer zabila obe svoje deti.

Vo filme si zahrali Katrina Law, Bryce Johnson, Tara Holt, Heather Mazur, Christian Ganiere a Myk Watford.

Darkness Rising vyjde 30. júna na VOD.

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: