Pozrite si temné videoklipy k hudbe zo šialeného hororu The Darkest Nothing: Paraphrenia

Paraphrenia v hudbe.

Filmu The Darkest Nothing: Paraphrenia od Filipa Hala a zároveň prvej časti z filmovej série The Darkest Nothing sme sa venovali celkovo už v dvoch odlišných článkoch a to aj z toho dôvodu, že ide o značne originálny koncept, ktorý zároveň vzdáva úctu samotnému hororovému žánru a jeho histórii. Preto ak vám ušli naše články, viac o nich spolu s teaser trailerom a klipmi nájdete tu a tu.

Následne sa nám ozval samotný režisér a pripomenul nám, čím je hororový žáner výnimočný – komunitou. Horor alebo celkovo dark cinema je jeden z mála žánrov a umeleckých smerov, pri ktorých má človek pocit, že niekam patrí a túto vášeň vie aj vyjadriť. Filip Halo ju vyjadril okrem príspevkom do filmotéky aj dávaním komunite resp. iným umelcom.

Všetci vieme, že film nemá svoje čaro a požadovaný efekt bez hudby. Filip Halo si je toho veľmi vedomý a preto okrem inštrumentálu od gréckej dvojice Ilias Panagiotopoulos a Errikos Stamatakis do filmu zakomponoval tvrdšiu hudbu. Kapely za ňu zodpovedné nechceli nič za použitie vo filme, preto sa Filip Halo rozhodol svoje režisérske skúsenosti zúročiť a hudobníkom sa odvďačiť videoklipmi.

Sám pritom nostalgicky spomenul zlatú hororovú éru, počas ktorej filmy zdobila hudba od umelcov ako Iron Maiden, Megadeth, Alice Cooper či Slipknot. Halo si myslí, že temná hudba k hororu jednoducho patrí a aj z toho dôvodu v jeho filme The Darkest Nothing: Paraphrenia a i v budúcich projektoch budete počuť tvrdú hudbu.

Filip Halo doteraz zrežíroval 3 videoklipy pre 3 rôzne kapely a okrem štýlového vizuálu a kontroverzného obsahu v nich môžete zbadať scény zo samotného filmu The Darkest Nothing: Paraphrenia.

Misteyes – Creeping Time je

 

Maschinist – Kauf Mich

 

Das Scheit – Velvet Tears