Bábika Annabelle sa vracia domov

Avengers zo sveta The Conjuring.

Annabelle sa vracia domov. Presne taký je názov tretej a pravdepodobne aj poslednej časti z „The Conjuring“ spin-off série Annabelle. Ak nás sledujete pravidelne, tak správa o novej Annabelle by vás nemala vôbec prekvapovať. Už pred necelým rokom sme vám prezradili, že si vo Warner Bros. zakrúžkovali júl tohto roku ako mesiac bábkového hororu. Dobrou správou je to, že dátum premiéry si to zacúval o 6 dní a uvidíme ho už 27.06.2019. Školopovinní fanúšikovia tak dostanú šancu na mrazivé oslávenie prázdnin.

Neideme predpokladať, že o démonickej bábike nemáte ani poňatia. Pripomenieme si len toľko, že Bábiku Annabelle ste mohli prvýkrát vidieť v úvode V zajatí démonov. Prvá sólová časť Annabelle bola prequelom k filmu V zajatí démonov a tento prequel dostal vlastný prequel v podobe Annabelle: Zrodenie zla. Záver „dvojky“ a prequelu zároveň sa napojil na koniec prvého filmu. Ak si chcete osviežiť pamäť, prečítajte si náš článok z minulého roku. V ňom sme aj polemizovali nad tým, o čom vlastne tretia časť môže byť.

Annabelle Comes Home nás vezme do doby, kedy Ed a Lorraine Warrenovci umiestnili desivú Annabelle do sklenenej výkladnej skrinky vo svojej legendárnej miestnosti supernaturálneho hororu.

Niekedy však ani kňaz a svätená voda nedokážu zabrániť zlu. Annabelle sa predsa nachádza v miestnosti koncentrovaných démonických síl a a zobudiť ich jej nezaberie príliš veľa námahy. Z náručia spánku oslobodené entity sa rozhodnú Edovi a Lorraine pomstiť – skrz ich desaťročnú dcéru Judy a jej dve opatrovateľky.

Film zrežíroval a napísal Gary Dauberman, ktorý vyhotovil scenáre pre obe predošlé časti Annabelle, horor The Nun a očakávané pokračovanie To: Kapitola II. S príbehom mu pomáhal James Wan. Vo filme si zahrali Mckenna Grace, Katie Sarife, Madison Iseman, Vera Farmiga, Patrick Wilson, Stephen Blackehart, Luca Luhan a ďalší.

Annabelle Comes Home je z produkcie New Line Cinema, Atomic Monster Productions, The Safran Company a vyjde v slovenských a českých kinách 27.06.2019 cez Continental Film a Vertical Entertainment. V USA film uvidia o jeden deň neskôr.

Na túto počesť vyšiel teaser trailer. Netešte sa. Ide totiž o jeden z najhorších teaser trailerov v histórii filmografie.

Teaser: