Preskočiť na obsah

„Pennywise“ z väznice Shawshank odštartuje horor v traileri na seriál Castle Rock

Mesto Castle Rock sa pripomína v novom teaser traileri.

Žijúca legenda Stephen King je stále žiadaným artiklom, čo minulý rok dokázalo rekordné premietanie filmovej adaptácie románu To (It) a dva Netflix originály 1922 a Geraldova Hra (Gerald’s Game). Taktiež vieme, že čoskoro uvidíme nové Kukuričné Deti, Carrie, Doktor Spánok a Cintorín Zvieratiek. Na čo sa však mnohí fanúšikovia tešia je seriál Castle Rock, ktorý vyjde na platforme Hulu.

Prvý teaser trailer vyšiel minulý rok v októbri pri príležitosti Comic Conu v New Yorku. Tentokrát Hulu využilo masívny marketingový potenciál najväčšej športovej udalosti v USA – Super Bowl.

Síce sú príbeh a postavy v seriáli stále zahalené rúškom tajomstva, vieme, že Castle Rock má byť podľa všetkého pavučinou utkanou z mytológie sveta Stephena Kinga. Uvidíme postavy a minimálne načrtnuté príbehy z diel ako sú Prepotrebné Zbytočnosti, Žiarenie, To, Temná Veža, Pavučina snov, Zelená míľa, Misery, Vykúpenie z väznice Shawshank, Nočná zmena, Štyri po polnoci či Dolores Claiborne.

Niet sa čomu čudovať, však samotné fiktívne mesto Castle Rock, nachádzajúce sa v štáte Maine, sa stalo domovom pre viaceré Kingove romány. Medzi ne patria Cujo, Prepotrebné Zbytočnosti, Vrece Kostí, Mŕtva Zóna či Tretie Oko. Voľba tak bola úplne prirodzená.

Nový teaser trailer však predsa len niečo prezradil. Právnik Henry Deaver dostane po tragédii vo väznici Shawshank telefonát od neznámeho väzňa. Toho hrá „Pennywise“ Bill Skarsgård. Na mestečko Castle Rock sa totiž valí niečo hrôzostrašné, čo divákom pripomenie, prečo je po Kingovi obrovský dopyt. Nemajte však obavy, v Castle Rock stále žije šerif Alan Pangborn (Tretie Oko, Prepotrebné Zbytočnosti), ktorý zhodou okolností miluje adoptívnu matku Henryho, Ruth.

Seriál vytvorili Sam Shaw a Dustin Thomason a je z produkcie Bad Robot. Túto spoločnosť založil J.J. Abrams, ktorého môžete poznať z projektov Alias (2001), Lost (2004), či filmov Mission: Impossible 3 (2006), Star Trek (2009), Super 8 (2011), Star Trek: Into Darkness (2013) a Star Wars: The Force Awakens (2015). Pri tomto projekte figuruje ako exekutívny producent.

V seriáli si zahrali Scott Glenn (Daredevil), André Holland (Moonlight), Sissy Spacek (Carrie), Melanie Lynskey, Jane Levy (Evil Dead), Bill Skarsgård.

Castle Rock vyjde v lete v roku 2018 a to na Hulu v 10 epizódnej sérii.

Teaser trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=fwmhiqUPa28

Zábery z proma: