Preskočiť na obsah

Vlkolačí horor Inhumane rieši citlivú tému

Osamotená vlčica.

Milujeme filmy s vlkolakmi, v mnohých klasických prípadoch sú plné metafor, riešia stratu ľudskosti a následné vyrovnávanie sa s touto zmenou. Práve filmami ako sú The Wolf Man (1941) a Werewolf of London (1935) je inšpirovaný pripravovaný revenge horor Inhumane od scenáristu Erica Winklera a režiséra Caleba Vettera.

I keď inšpirovaný žánrovými klasikami, predsa len E. Winkler napísal Inhumane s podstatným rozdielom – namiesto boja so stratou ľudskosti, hlavná postava sa jej poddá. Ňou je Lisa, ktorá v rurálnom mestečku v Missouri prevádzkuje kníhkupectvo, v ktorom ju odporným spôsobom napadne syn miestneho šerifa. Keď však navštívi policajnú stanicu, namiesto spísania zápisnice ju šerif napadne a zneužije s podporou ostatných policajných príslušníkov.

Zničenú Lisu odvezú k lesu, kde ju odhodia a nechajú napospas osudu. Po strete s vlkmi si však začne Lisa na sebe všímať zmeny. Zmeny, ktoré jej môžu dopomôcť v pomste. Dokáže ju odplata uspokojiť? Podarí sa Lise udržať si svoju ľudskosť a nespadnúť do hlbín supernaturálneho zverstva?

Podľa produkcie by mal byť Inhumane drsný ako Green Room a You’re Next, no so silnou ženskou postavou po vzore Sigourney Weaver z Aliens, Jamie Lee Curtis z Halloween, Sarah Polley z Dawn of the Dead či Lori Cardille z Day of the Dead.

Film Inhumane sa chce k problému sexuálneho zneužívania postaviť citlivo. Unikátne bude obsahovať oznam o možnostiach pomoci obetiam sex. zneužívania spoločne so štatistikami, ktoré divákov poučia o tom, ako veľmi je tento problém rozšírený.

Vo filme si zahrali Lindsay Lilling, Korrie Murphy, Scott, Cordes, Sam Cordes, Owen Winkler a Evan Wunsch.

Ak chcete filmu pomôcť, môžete tak učiniť TU.

Trailer:

Zábery z filmu:

Značky: