Spoločenská hra sa premení na boj o život po vzore Saw vo filme Escape Room

Z Escape Room sa len tak ľahko nedostanete.

Escape Room, eskejp rúm, alebo čisto po slovensky úniková miestnosť je celkom (nie tak úplne) čerstvá forma spoločenskej zábavy, po ktorej buď odchádzate ako idiot alebo s pocitom vesmírom darovanej prozreteľnosti.

Ľudia sú hodení do zaujímavo vyzerajúcej miestnosti s daným časovým limitom a ich úlohou je vyriešiť rôznorodo náročné hádanky. Ak sa im spoločnými silami podarí vyriešiť hlavolamy, ktoré sa často líšia na základe témy danej miestnosti, sú odmenení vzácnou voľnosťou.

Taký skvelý nápad dostane Kristen, podľa ktorej ide o super aktivitu vrámci osláv 30. narodenín jej milovanej lásky Tylera. Keďže nie je nič lepšie, ako byť zavretý v jednej miestnosti s viacerými ľuďmi, pozve aj ďalšie dva zaľúbené páry. No proste ideálny večer.

Áno, večer. Kristen objaví špeciálne jedinečnú únikovú miestnosť, ktorej samotná webová stránka thisisescape.com (vážne funguje, neklameme) láka na „zážitok života.“ Nasadnú do bezpečne vyzerajúcej čiernej dodávky a dostavia sa do jednej z najnáročnejších únikových miestností. Čas je nastavený na 60 min. Zábava sa môže začať. Kto príde na všetky správne riešenia a kto sa zvezie na úsilí ostatných?

To je otázka na ktorú odpoveď vo filme Escape Room divák nedostane. Ide o horor. V hororoch sa koncept únikovej miestnosti spája so smrťou nesympatických hercov a inak tomu nebude ani v prípade Escape Room.

Tri páry počas riešenia hádaniek prídu na to, že nejde o neškodnú zábavu. Kryptické hlavolamy sú čoraz náročnejšie a ich nevyriešenie sa trestá fyzicky, ba dokonca aj smrťou.

Namiesto o dobrý pocit začnú hrať o svoje holé životy, čo vyústi do viacerých konfliktov dôvery a pudov sebazáchovy. Navyše sa do krajov mysle každého z nich neustále vkráda otázka „Kto za tým stojí?“ a to už vôbec nepridáva na vzájomnej dôvere.

Je za túto smrteľnú hru zodpovedný jeden z troch párov? Unudený psychopat? A čo tak organizovaná skupina sadistických milionárov?

Zistite to filme Escape Room z produkcie Escape Productions a Voltage Pictures, ktorý vyjde 17. októbra na VOD a DVD skrz distribúciu Lionsgate Home Entertainment.

Za filmom z režisérskej pozície stojí Will Wernick, ktorý naposledy celovečerný film zrežíroval v roku 2010 v prípade Alone. Scenárista Noah A.D mal doteraz skúsenosti len s krátkymi filmami, posledný z nich bol Merchants of Venice z roku 2016.

Vo filme si zahrali Evan Williams, Annabelle Stephenson, Elisabeth Hower, Dan J. Johnson, John Ierardi, Kelly Delson  a Billy Flynn.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=lf1ohcp6_r0

Zábery z filmu:

Plagát: