Záhadná kožná choroba zničí život mladej dáme v body horore Replace

Body horor Replace prebáda hranice morálky.

Príroda stojí za mnohými zázrakmi. Stačí sa pozrieť na plávajúceho leňocha, od skál útesov obitého tučniaka riskujúceho život pre zabezpečenie potravy, dvojičky, rozdielne sfarbenie dúhoviek, či blond vlasy. Na oplátku sa nám dostalo niekoľkých druhov hmyzu, ktoré kladú vajíčka pod kožu, komárov, baktérií, ktoré uvoľňujú toxín rozkladajúci svalové tkanivo, či nespočetne veľa záhadných ochorení.

Práve v podobnej situácii sa ocitne Kira, mladá, nádherná a zamilovaná žena pre ktorú komplimenty od mužov (taktiež žien) a žiarlivostné vzlyky od rovesníčok sú súčasťou každodenného života. V jeden deň však spozoruje niečo, čo jej zmení život. Jej pokožka sa začne vysušovať a postupne odlupovať.

Tento neestetický, nepríjemný a určite bolestivý proces je symptómom tajomného ochorenia, ktoré sa svojej úspešnej liečebnej metódy stále nedočkalo. Kira sa však odmieta prizerať na svoju fyzickú degradáciu a snaží sa nájsť rôzne alternatívne možnosti pre normálny život. Od neortodoxnej doktorky sa dozvie len to, že jedinou možnosťou je jej vysušenú a mŕtvu pokožku nahradiť novou, ale súčasné možnosti transplantácie nemusia byť postačujúce.

Kira tak stojí zoči voči dileme. Pokúsi sa nájsť dostatok živých darcov alebo sa zmieri so svojim osudom?

Ide len o druhý celovečerný film nemeckého režiséra Norberta Keila. Jeho prvým filmom bola akčná komediálna dráma Von Wegen! (2005). S hororom koketoval skrz krátke filmy Viergeteilt im Morgengrauen (1999) a Twisted (2012). So scenárom mu pomáhal skúsený Richard Stanley (Dust Devil, The Abandoned, The Theatre Bizarre) a Scarlett Amaris (The Theatre Bizarre).

Vo filme si zahrali Rebecca Forsythe, Lucie Aron, Barbara Crampton, Sean Knopp, Adnan Maral.

Replace má za sebou premiéru z 11. apríla na festivale Brussels International Fantastic Film Festival a vyjsť na VOD, či DVD, by mal ešte tento rok.

Pozrite si finálny trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: