Preskočiť na obsah

Pool Party Massacre vás priučí bezpečnosti v bazéne

Ľúbostný dopis osemdesiatkovým slasherom sľubuje litre krvi a decibely humoru.

Osemdesiate roky boli veľmi plodným obdobím pre hororové filmy vysokej kvality a kultovej dôležitosti v hororovej kinematografii. Tieto roky však boli taktiež charakteristické pásovou výrobou slasherov, ktoré sa snažili nič netušiaceho potencionálneho diváka zlákať krásnym obalom VHS kazety. Aj keď nešlo o filmové skvosty, stáli za vznikom zvláštnej subkultúry, ktorá žila na konzumovaní litrov krvi a kíl odhalených pŕs nádejných herečiek snažiacich sa splatiť si školné.

Lacnejšie horory a hlavne subžánrovo slashery tejto doby však žijú v srdciach fanúšikov i teraz. Srší z nich nie len ľahkosť a nostalgia, ale aj sebauvedomenie si vlastnej úlohy zabaviť diváka za každú cenu. Slashery sa tak predbiehali v kreativite popráv a počte zmasakrovaných obetí.

Filmy ako The Burning (1981), The Slumber Party Massacre (1982), Chopping Mail (1983), či Killing Spree (1987) majú svoje miesto v srdci nejedného hororového fanatika. Presne takým je aj Drew Marvick, ktorý sa svoje režisérske panenstvo rozhodol stratiť skrz ľúbostný dopis osemdesiatkovým slasherom.

Jeho debut Pool Party Massacre je výraznejšie inšpirovaný spomenutou klasikou The Slumber Party Massacre (1982), jej ostatnými časťami v celej filmovej sérii a svojským spôsobom prejavuje úctu a rešpekt všetkým nízko rozpočtovým slasherom rokov osemdesiatych.

Blair Winthorpe sa v jeden krásny letný deň rozhodne zorganizovať bazénovú párty pre jej najlepšie kamarátky a možno aj pre pár priateľských mužov. Študentský život je však náročný a Blair by chcela od života príliš veľa, ak si predstavovala pokojný čas strávený opaľovaním a hádzaním pohľadov na pevné mužské brušné svaly bez toho, aby jej plán nič neprerušilo.

Na párty sa totiž dostane neznámy nezvaný hosť, v garáži nájde niekoľko smrtiacich hračiek a zo svojej pozitívnej vôle sa rozhodne zabiť každého jedného, koho sa dotkla čo i len kvapka chlórovej vody.

V Pool Party Massacre si zahrali LeeAnna Vamp, Mark Justice, Alexis Adams, Destiny Faith Nelson a aj samotný režisér Drew Marvick.

Film vyjde niekedy neskôr v tomto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:


Plagát: