Preskočiť na obsah

Vianoce prídu skôr vďaka krvavému hororu Better Watch Out

Vianočná nálada príde skôr vďaka filmu Better Watch Out.

Takmer všetci sme vyrastali na vianočných filmoch Sám Doma. Áno, niektoré sa podarili lepšie a iné stoja za nič, ale nič neprekoná ten krásny pocit nostalgie, keď si človek počas vianočných sviatkov sadne pred televízor a zapozerá sa na Kevina v problémoch.

Lenže dospievajúci fanúšik (nielen) hororu si rýchlo, okrem hrozného nového slovenského dabingu, všimne aj viaceré problémy so samotnou premisou filmov. Buďme k sebe úprimní, keby dvaja dospelí blbí chlapi veľmi chceli, malého Kevina by našla rodina rozštvrteného v pivnici svojho domu. Keby sme aj vedeli pripustiť existenciu prefíkaného a vysoko inteligentného chlapca s prirodzenou intuíciou bezpečnostného systému, Mokrí banditi by svojou krvou ozdobili predný dvor domu a rodinný film by sa skončil veľmi rýchlo.

Fanúšik hororu nepotrebuje rozprávky a fantáziu o zocelení dysfunkčnej rodiny. Hororový fanúšik potrebuje krv, krik a neplnoleté osoby pod vplyvom alkoholu brániace svoj domov.

Presne to vám dá šialená hororová zábava Better Watch Out, v ktorej opatrovateľka Ashley má na starosti bezpečnosť a pohodlie 12 ročného chlapca a jeho kamaráta. Príjemný zimný večer sa zmení na mrazivé peklo v momente, keď si dom vyhliadnu psychopatickí útočníci. Teda, minimálne to si Ashley myslí a preto sa danej situácii všetci prispôsobia.

Film Better Watch Out je plný kreatívnych vrážd a zaujímavých odkazov nie len na filmovú sériu Sám Doma, ale i na klasické vianočné horory ako Black Christmas. To posledné, čo môžete očakávať je rodinná zábava. Recenzenti film počastovali prívlastkami „zvrátený“ a „perverzný“, takže nikto nemusí mať obavy ohľadom hororovej sviatočnej zábavy.

Better Watch Out je od režiséra Chrisa Peckovera, ktorého fanúšikovia hororu poznajú vďaka found footage/mockumentary hororu Undocumented (2010). Na scenári pracoval aj Zack Kahn, ktorý predtým písal epizódy animovaného komediálneho seriálu Mad (2010-2013), takže je zrejmé, že toto spojenie si na diváka pripravilo to najlepšie z oboch svetov. Nie je to len fráza, nakoľko Better Watch Out si z filmových festivalov odniesol až osem rôznych ocenení.

Vo filme si zahrali Virginia Madsen, Olivia DeJonge, Patrick Warburton, Dacre Montgomery, Levi Miller, Ed Oxenbould, Brendan Clearkin, Tara Jade Borg, Aleks Mikic a Tricia Mary Hennessy.

Better Watch Out vyjde 6. októbra v USA a 8. decembra v UK.

Necenzúrovaný trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: