Rozhovor s Katrinou Grey z hororu Ghost House

Prinášame vám rozhovor s talentovanou herečkou Katrinou Grey, ktorú ste mohli vidieť aj v horore Ghost House.

Horormagória: Pri prinášaní správ zo sveta filmového hororu sme doteraz nikdy nenarazili na niekoho z našich končín. Preto bolo príjemným zistením, že Katrina Grey (Katarína Gregušková, pozn. redakcie) pochádza z Ilavy na Slovensku. Bolo vždy tvojim snom byť herečkou?

Katrina Grey: Áno, vždy som po tom odmalička túžila. Najprv som sa tomu venovala ako hobby, potom som sa na strednej v Mexiku venovala muzikálom a po škole aj reklamám a filmom.

Horormagória: Väčšina mladých slovenských hercov sa rozhodne vybudovať si kariéru na našej scéne. Ty si sa rozhodla skúsiť dobyť svet. Boli za tvojim rozhodnutím len ambície alebo ťa československý filmový a televízny priemysel demotivoval?

Katrina Grey: Vždy som chcela cestovať, žiť v zahraničí a tam sa venovať kariére. Mňa Slovensko nedemotivovalo, len som to nikdy nemala v pláne. Vždy som chcela ísť do Hollywoodu, tak som za tým cieľom aj išla, alebo skôr by som povedala že, on si našiel mňa, počas toho, ako som sa venovala tomu, čo ma baví. Hlavne si chcem splniť sen hrať s mojimi obľúbenými americkými a britskými hercami. Určite by som sa teraz chcela venovať filmom a seriálom aj na Slovensku a nejak to skombinovať.

Horormagória: Pochopiteľne, mnoho mladých ľudí odchádza do zahraničia s predstavou, že tam všetci čakajú len na nich. Realita však často ukáže, že talentovaných ľudí so snami je príliš veľa veľa a nie každému sa podarí splniť si ich. Tebe sa to podarilo. Bolo pre teba toto prechodné obdobie náročné? V akom momente si si vydýchla a povedala si „To najťažšie mám už za sebou“ ?

Katrina Grey: Tak toto je veľmi komplexná otázka, pretože v kariére herca je prechodné obdobie stále, keďže sa herec musí vždy snažiť zlepšiť, napredovať a pracovať na iných, väčších filmoch, prípadne sa udržať na leveli, na akom sa nachádza. Z môjho pohľadu som určite nedosiahla všetko to, čo som chcela a vždy sa budem snažiť venovať filmom viac a viac, ale hlavne zlepšovať sa po všetkých stránkach, lebo herec je človek, ktorý sa mení, doba sa mení, požiadavky sa menia, takže v skratke ide o celoživotný proces. Vždy to bolo a vždy to bude náročné. Ale samozrejme, hneď ako som okúsila film a reklamu, vedela som, že to je to pravé pre mňa a vždy sa tomu budem chcieť venovať, lebo byť pred kamerou, natáčať 12 hodín denne, byť nonstop s ľuďmi a kreatívne s nimi pracovať je pre mňa čas, ktorý si najviac užívam a kedy som šťastná. Ja sa považujem za šťastlivého človeka, čoho sa dotknem, v tom sa mi zadarí. Nie je to jednoduché, ale pomaly a isto to ide. Len je to kariéra na celý život.

Horormagória: I napriek postaveným základom vlastnej hereckej kariéry si sa rozhodla naďalej študovať. Získala si bakalársky titul v odbore teritoriálne štúdia na Mendelovej univerzite v Brne a v štúdiu pokračuješ naďalej. Ako si zvládala spájať svoju kariéru a školu? Chcela by si svoje vzdelanie aj profesijne zúročiť?

Katrina Grey: Tak to áno, ja totižto ešte stále študujem v druhom ročníku magisterského stupňa. Chcela som mať aspoň magistra a nerada nedokončujem veci. Nie je to jednoduché, ale pomohlo mi to v kariére, lebo mi to dalo mnoho možností cestovať. Mnohé veci, ktoré som sa naučila, som zúročila vo svojej kariére, plus štúdium mi dalo globálne myslenie.

Horormagória: Tvoja prvá vážnejšia filmová rola bola v japonskom horore Brutal od Takashiho Hiroseho, ktorý sa momentálne nachádza v štádiu post-produkcie. Aká to bola skúsenosť?

Katrina Grey: Bol to zaujímavý projekt, lebo som dostala možnosť odcestovať do Japonska na kratšie natáčanie. Išlo o menšiu rolu, ale mohla som si pozrieť Toyko a bolo super zistiť, ako sa natáča v Japonsku. Spolu s cestovaním išlo pre mňa o skvelý zážitok.

Horormagória: Chvíľu nato si sa dočkala svojho prvého amerického celovečerného debutu v horore Ghost House. Prakticky si sa stala tvárou promo materiálov. Bolo natáčanie úvodnej scény rovnako desivé ako vo finálnej podobe?

Katrina Grey: Pôvodne som nemala akékoľvek očakávania, ale natáčanie som si veľmi užila a spoznala som nových ľudí. Nakoniec bol ten film tak skvele urobený, že sa predal do celého sveta. Zožal veľký úspech v Ázii, kde bol v rebríčkoch aj na prvom mieste, dostal sa do kín v USA a  viem, že sa predal aj do Česka, ale neviem kedy a ako ho diváci uvidia, to je na distribučnej spoločnosti. Natáčanie bolo rovnako silným zážitkom ako vo filme. Som metodická herečka, takže som to prežívala tak, akoby sa mi to naozaj dialo, inak by to nepôsobilo realisticky.

Horormagória: Teraz, keď si si vyskúšala dva odlišné horory z pozície herečky, pozeráš sa na hororové filmy trochu inak? Dokážeš byť ešte pri krvavej scéne znechutená alebo ti myseľ v momente zájde do spomienok z procesu natáčania a celá atmosféra tým pádom zanikne?

Katrina Grey: Čo sa týka pohľadu na film ako herečky, tak ja sa do toho vžijem rovnako, či je to horor, alebo akýkoľvek iný žáner, no hrať v horore mi príde ľahšie, lebo sa tam deje veľa vecí naraz a to ma baví. Samozrejme to nemení nič na tom, ako sa pozerám na horory, aj keď viem, ako ich natočili. Hororov sa bojím a pri strašidelných scénach sa vždy naľakám. Horory milujem.

Horormagória: Natáčala si aj film Jailbait 2 pod režisérskymi rukami Jareda Cohna. Ten je v hororovej komunite známy ako režisér, ktorý nikdy nespí. Ako sa ti s ním pracovalo?

Katrina Grey: Mne sa pracovalo s Jaredom veľmi dobre. Je dôležité, aby si ľudia vo filme rozumeli a mohli ho spoločne vytvoriť. On je veľmi kreatívny človek, ktorému na filme veľmi záleží. A áno, je to pravda, on neustále natáča filmy.

Horormagória: Objavila si sa aj vo filme Hard Target 2, v komédii Brice 3, či v akčnom filme The Last Assignment. Pre ten film si sa dokonca dala na štúdium bojových umení. Je pre teba pestrosť v hereckých úlohách dôležitá?

Katrina Grey: Snažím sa venovať filmu čo najviac a preto sú rôznorodé úlohy pre mňa výzvou. Samozrejme, mám obľúbené žánre ako horor, akčné, či sci-fi, no baví ma točiť všetko.

Horormagória: Čím si myslíš, že vynikáš spomedzi ostatných hereckých kolegýň? Možno to niekomu môže znieť ako narcistická otázka, no poznať svoje kvality je v hereckej brandži dôležité a ty si niečim musela zaujať tých správnych ľudí. Aké sú tvoje silné stránky?

Katrina Grey: Poznám svoje ľudské kvality, som hlavne tímový hráč a vždy sa snažím zaangažovať do projektu čo najviac, aby sa film, či iný projekt mohol stať tým najúspešnejším. Je dôležité, aby si ľudia pomáhali, komunikovali spolu a rozumeli si. Vďaka tomu sú projekty úspešné. Zvyšok nechám na posúdení ostatných cez moje práce.

Horormagória: V roku 2016 si s Bing Nellascou napísala scenár k akčnému trileru Soulless. Je scenáristika niečo, čomu by si sa chcela v budúcnosti venovať viac?

Katrina Grey: Tak Soulless je mi scenár srdcový, keďže je môj prvý vôbec. Išlo o akčný triler. Teraz momentálne pracujem na ďalších troch projektoch a snažím sa im vdýchnuť život, aby sa z nich mohli stať úspešné filmy a hlavne, aby sa ľuďom páčili. Určite sa teda plánujem scenáristike venovať aj v budúcnosti.

Horormagória: Čo ťa čaká v najbližšej dobe, vo vzťahu k tvojmu profesionálnemu životu?

Katrina Grey: Teraz pracujem na svojich scenároch a ich produkcii, plus natáčam krátke filmy a reklamy.

Horormagória: Máš vysnívanú rolu, ktorú by si chcela stvárniť?

Katrina Grey: Áno, chcela by som hrať v podobných filmoch ako sú Interstellar a Hobbit. Sci-fi a fantasy, to je moje!

Horormagória: Pri rozhovoroch máme tradíciu ukončiť rozhovor otázkou na päticu obľúbených hororových filmov. Aké sú tie tvoje?

Katrina Grey:

  1. Saw
  2. The Ring
  3. The Texas Chainsaw Massacre
  4. The Exorcism of Emily Rose
  5. Dawn of the Dead

Sleduj Katrinu Grey:

Facebook

Instagram

Zábery z filmov:

Fotogaléria:

One comment

Comments are closed.