Strašidelné hlasy a mysteriózni mnísi. S domom v horore ‚The Banishing‘ niečo nie je v poriadku

Po hororových udalostiach Linus začne pochybovať o svojej viere.

Je čas vyhnať všetku vieru.

Linus, jeho manželka Marianne a ich dcéra Adelaide prišli do drobného mestečka v Anglicku. Píše sa rok 1930 a ich nový začiatok nijak nesúvisí s romantickými snami o rodinnom živote. Linus je reverend a cirkev ho poslala usadiť sa v malom meste s cieľom posilniť vieru miestnych obyvateľov. Tá sa oslabila hlavne po nedávnom mysterióznom zmiznutí rodiny predošlého reverenda. Linus sa s rodinou usadil do toho istého domu, v ktorom prebýval tragédiou vyhnaný reverend. Zrejme aj ako snaha vyvrátiť povery o desivom dome.

Linus a Marianne sa ale presvedčia o tom, že s ich novým príbytkom predsa len nie je niečo v poriadku. Krátko po zabývaní sa začnú byť svedkami strašidelných hlasov, bizarných postáv zahalených v tmavých róbach a hlavne čoraz zvláštnejšieho správania ich dcéry Adelaide. Čokoľvek sa deje, je to nad sily ich viery. Rozhodnú sa požiadať o pomoc okultistu Harryho Reeda a spoločne odhaliť skutočnú pravdu o tom, čo sa deje v dome a v samotnom mestečku.

Film The Banishing zrežíroval Christopher Smith (Severance, Triangle, Black Death) a scenári napísali David Beton, Dean Lines a Ray Bogdanovich. V horore si zahrali Jessica Brown Findlay, John Heffernan, Anya McKenna-Bruce, John Lynch, Sean Harris, Jason Thorpe, Amy Trigg, Adam Hugill.

The Banishing je z produkcie WestEnd Films a vyjde na platforme Shudder 15. apríla 2021.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *