Preskočiť na obsah

Slovenský horor Šepoty dostal temnú upútavku

Šepoty – hľadáš stratené, stratíš hľadané.

Nie je pravidlom, že sme vo vytržení z každého hororu, o ktorom píšeme. Predsa len, horor ako žáner je charakteristický svojou produkčnou kvantitou. No v prípade hororu Šepoty môžeme s pokojným svedomím povedať, že sa naozaj nevieme dočkať, a to z viacerých dôvodov.

Prvý a podstatný dôvod je ten, že ide o slovenský horor. Áno, čítate správne. Film Šepoty je od režiséra Juraja Rusnáka a slovenskej produkčnej spoločnosti Business Art Production. Podieľajú sa na ňom tvorcovia zo štyroch krajín- Slovenska, Česka, Rumunska a Ukrajiny. Okrem toho v ňom uvidíme herecké výkony zvučných mien ako Eugen Libezňuk (Čiara), Henrieta Kecerová (Odsúdené), Miroslav Bodoki, Janka Štafurová, Lea Hromjaková, Pavel Jefimov, Dominika Vaššová, Dianne Závacka, Ivetka Fejková, František Balog a Andrej Sisák.

Druhý a nemenej dôležitý dôvod je ten, že film Šepoty vyzerá nádherne a pôsobí kvalitne. Veľkú úlohu v tom určite zohráva aj prostredie, v ktorom sa natáčalo a bude ďalej natáčať. V decembri minulého roka sa nakrúcalo v Ľubovnianskom skanzene, v okolí Starej Ľubovne a v Košiciach. Do týchto nádherných lokalít sa film vráti v apríli a v máji.

Tretí dôvod a zároveň zaujímavosť je fakt, že financovanie projektu Šepoty funguje podielovou formou. Film sa rozdelil na 2000 podielov, z ktorých sa polovica dala tvorcom a druhá polovica je ešte stále dostupná verejnosti. Ktokoľvek tak môže film podporiť. Ak chcete Šepoty podporiť, dolu pod článkom nájdete odkaz. My sme tak učinili!

Samotný dej filmu sa odohráva počas dvoch rôznych časových úsekov. Oba sa orientujú na záhadné miesto, ktoré je známe mysterióznymi zmiznutiami a úmrtiami miestnych obyvateľov. Pliage sa nevyhol ani farmár Viktor so svojou rodinou niekedy v 19. storočí. Neboli však poslednými obeťami. Záhadné udalosti sa na tomto mieste dejú dodnes. Svoje o tom vie aj Laura, ktorej sestra sa tu stratila. Tá si so sebou vezme dvoch spoločníkov a spoločne sa vydajú nájsť jej sestru. Pátranie po nezvestnej dievčine však odhalí temné tajomstvá a pravdu, ktorá odomkne dvere to mučivej minulosti.

Horor Šepoty bude pokračovať vo fáze natáčania v apríli a v máji. Pár týždňov po tom príde plnohodnotný trailer. Film by mal vyjsť niekedy na jeseň. Zatiaľ si užite teaser trailer a viaceré pekné zábery.

Podpor Šepoty TU

Teaser Trailer:

Zábery z filmu:

Zábery z nakrúcania:

Plagát:

Komentáre sú uzavreté.