Preskočiť na obsah

Nový horor The 13th Friday vykopne dvere do sveta strachu

The 13th Friday prinesie namiesto vraha démonické entity.

Ak ste si prečítali prvú vetu, sú v podstate dve možnosti, ako ste mohli zareagovať. Buď ste zostali v miernom pozitívnom, no stále skeptickom šoku dúfajúc, že píšeme o zmŕtvychvstanom remaku klasiky Friday the 13th (Piatok Trinásteho) alebo vás posadol neskutočný pocit túžby napísať nám komentár o tom, ako sme skomolili názov ikonického hororu.

Bohužiaľ, musíme upokojiť vaše vášne a zrejme zahasiť radostné očakávania. Horor The 13th Friday resp. Trinásty Piatok je filmový projekt, ktorý so zamaskovaným Jasonom nemá naozaj nič spoločné. To však neznamená, že ide o katastrofu snažiacu sa zarobiť na pomýlených divákoch. The 13th Friday pôsobí ako zaujímavý indie hororový film, tak si o ňom povedzme viac.

The 13th Friday predstaví ženu, ktorá nájde veľmi zvláštne starodávne zariadenie, ktorého otvorením vykopne dvere do temnej dimenzie desu, aký ľudstvo ešte nezažilo. Do sveta tak vkročí démonická entita predstierajúca, že je jej dcéra. Matka ľutujúca vlastnú zvedavosť skúša hľadať odpoveď vo svojom kostole, no nikto jej nevie pomôcť zbaviť sa jej. Zistí však, že v tejto bytosti sa skrýva veľmi nahnevaná duša, ktorá v ich dome zomrela v piatok trinásteho.

Stačí sa posunúť v čase a staneme sa svedkami skupiny strach milujúcich študentov. Tí si vyhliadnu práve tento údajne posadnutý dom, ktorý skrýva odpovede na tie najstrašidelnejšie otázky. Nechtiac urobia tú istú chybu so starožitným zariadením a rýchlo si uvedomia, že sa zahrávajú s niečim omnoho reálnejším a silnejším, než si pôvodne mysleli. Nielenže sa svojich odpovedí dočkajú, no zistia, že jediný spôsob, ako zastaviť hnev démonov je nájsť presne 13 obetí. Nahnevaná démonická entita a jej pekelní kolegovia im skutočne nedajú vydýchnuť a nevinne pôsobiacich kamarátov doženú na pokraj šialenstva.

Režisérom snímky je Justin Price (Dark Moon Rising, Forsaken, Snare). Justin je aj jediným autorom scenáru. Vo filme si zahrali Lisa May, Khu, Melissa L. Vega, Victoria Valdez, David E. Cazares, Deanna Grace Congo, Samantha Jo Aramburu, Joseph Daniel Ellis, Johnny R. Llanes, Viviana Ozuna, Antonio Villarreal a Jose Zuniga.

The 13th Friday z produkcie Pikchure Zero Entertainment vyjde 10. októbra tohto roku na VOD cez distribučnú spoločnosť Uncork’d Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: