Preskočiť na obsah

Trailer na turecký horor Semur: Seytanin Kabilesi vám spôsobí zimomriavky

Semur: Seytanin Kabilesi je ďalším prírastkom do tureckej hororovej rodiny.

Turecko pokračuje v budovaní svojho hororového portfólia, z ktorého napr. film Baskin zožal v minulom roku medzinárodný úspech, keď sa dostal aj na viaceré zoznamy najlepších hororových filmov (vrátane toho nášho).

Baskin bol však len ôsmym filmom v histórii, ktorý sa dočkal vydania aj v USA, takže viaceré zaujímavé počiny sa nedostali a ani nedostanú k nášmu divákovi. Jedným z nich je aj horor Semur: Seytanin Kabilesi.

Semur: Seytanin Kabilesi je popretkávaný emóciou, ktorú pozná každý. Ide o závisť. Tá je v tomto diele hlavnou príčinou hororu posadnutosti.

Merve mala celkom náročné detstvo, ktoré bolo poznačené silnou kliatbou závisti jej tety k svojej sestre, tj. Mervinej matke Fatme. Nedokázala zniesť, že jej sestra, narozdiel od nej, má spokojný život a dieťa, ktorého sa ona nikdy nedočkala. Závisť nie je nikdy dobrá a v tomto prípade prerastie do démonických rozmerov.

Ich otec Hasan sa ich snažil vždy držať pohromade a jedným z jeho želaní, kým zomrel, bolo to, aby proti sebe nikdy nebojovali a boli spolu do ich posledných výdychov. Ako jedna veľká rodina.

Mervina teta ale tragicky zahynie. Jeden spirituálny učiteľ Mervu pre istotu zbaví démona závisti a pustí sa do žitia svojho života. Stretne aj svoju jedinú lásku Ozana, s ktorým zažíva doteraz vôbec tie najkrajšie okamihy.

Celý jej život sčernie po tom, čo jej zavolá matka s tým, aby sa nasťahovala do ich domu, v ktorom od detstva žili. Merve to samozrejme odmietne, na ten dom má desivé spomienky, ktoré sa jej spájajú so zosnulou tetou. Jej mama Fatma sa však nepochopiteľne nahnevá. Sľúbila svojmu otcovi, že budú spolu.

Aj keď by človek povedal, že celá situácia skončí pri klasickej rodinnej tichej domácnosti, supernaturálne sily sprevádzajúce rodinu od samého počiatku sa znovu vrátia na scénu. Otcovo želanie bude musieť byť naplnené a aby bolo kompletné, do domu sa bude musieť vrátiť aj mŕtva teta. A tej sa vôbec nepozdáva, že Merve dala prednosť chlapovi pred jej rodinou.

Minulosť rodiny však v sebe skrýva viacero tajomstiev a nadprirodzené entity svojimi schopnosťami Merve odhalia, čo sa v skutočnosti deje.

Horor Semur: Seytanin Kabilesi je od režiséra Gökhana Aksu, ktorý taktiež napísal aj scenár. Vo filme s zahrali Gurkan Arikboga, Balamir Emren, Ipek Erdem, Murar Ercanli, Burak Guner a iní.

Horor Semur: Seytanin Kabilesi z produkcie Ayhana Ulama vyjde 18. augusta v tureckých kinách.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: