Preskočiť na obsah

Psychedelický horor 15 rokov v produkcii vyjde už čoskoro

Vizionársky hororový projekt The Evil Within je nie len šialeným zážitkom, ale aj zaujímavým príbehom perfekcionistu.

Produkcia filmu The Evil Within začala v roku 2002 a hlavnú úlohu na seba obliekla hororová ikona Michael Berryman. Berrymana môžu slovenskí diváci poznať hlavne z filmu Hory majú oči (1977), prípadne zo seriálu Príbehy zo Záhrobia (1989). Film mal byť debutom talentovaného perfekcionistu Andrewa Gettyho. Podľa producenta Michaela Luceriho, Andrew natáčal každú jednú scénu tak strašne nespočetne veľakrát, že až nepríjemne zdržoval celú produkciu. Aj tento obsesívny zmysel pre detail bol dôvodom toho, že film neuzrel svetlo sveta ani po vyše desaťročí.

Bohužiaľ, Andrew Getty sa nedožil dokončenia svojho režisérskeho debutu. 31. marca v roku 2015 zomrel po gastrointestinálnom krvácaní a projekt, rovnako ako aj (nielen) hororový svet prišiel o svoj veľký talent. Práve producent a priateľ Michael Luceri si dal za úlohu film jednoducho dokončiť za každých okolností.

Michael Luceri sa snažil pokračovať v šľapajách posadnutosti detailmi a darovať tak svojmu kolegovi a priateľovi dar dokončeného diela, ktorému venoval trinásť rokov svojho života a viac než šesť miliónov amerických dolárov.

Film je značne inšpirovaný nočnými morami, ktorými Andrew Getty trpel. Boli tak strašné a šialené, že odmietal veriť tomu, že pochádzajú z jeho mysle. Vytvoril si teda postavu „rozprávkara“, ktorý bol za sny zodpovedný a vedel sa tak s nimi viac vyrovnať.

Samotný snímok The Evil Within rozpráva príbeh muža trpiaceho neurčitou psychickou poruchou, ktorý pri pohľade do antického zrkadla zbadá zvláštnu postavu. Tá ho donúti zabiť všetkých tých, ktorých miluje.

Film vyjde v apríli tohto roku. Okrem Berrymana si v ňom zahrali aj Frederick Koehler, Sean Patrick Flanery a Brianna Brown.

Trailer:

Značky: