Plánovaná obeť vraždy sa bude musieť spojiť so svojim potenciálnym vrahom vo filme Mountain Fever

Smrteľný vírus si vezme na mušku Európu.

Vitajte vo svete, v ktorom úraduje nemilosrdný chrípkový vírus. Toto čierne posolstvo zbavilo Európu od značnej porcie života a o holú existenciu bojujú zúfalí ľudia, ktorí sa prepli do kritického módu a svoju ľudskosť nechali v ďalekej minulosti.

Jedným z takých je aj Jack, ktorý sa rozhodne skúsiť prežiť v oblastí Álp. S nulovými skúsenosťami a s absentujúcou výbavou na prežitie sa uvelebí v opustenej chatke, v ktorej sa mu podarí nájsť ako také zásoby potravín.

Jack však nie je jediným zúfalým človekom bojujúcim o svoje miesto medzi živými. Jeho útočisko čoskoro objaví Kara. Tá si časť potravinových zásob privlastní. Jack vie, že kvôli nej sa mu znižuje šanca na prežitie a rozhodne sa jej neľútostne zbaviť.

Stane sa však niečo, čo jeho plány s Karou naruší. Aktivitu v chate si totiž všimnú ďalší preživší a tí pojem milosrdnosť vôbec nepoznajú. Jackovi tak neostane nič iné, než sa spojiť s Karou, ak sa chce ešte niekedy nadýchnuť chladného alpského vzduchu. Tá veľmi na výber nemá a bude musieť bojovať po boku svojho pred pár minútami vraha, ak si chce svoje vyhliadky na budúcnosť o trošku zlepšiť.

Tento film nesúci názov Mountain Fever je celovečerným režisérskym debutom Hendrika Fallera. Scenár si napísal taktiež sám a herecky ho predvedú Tom Miller, Anya Korzun, Julien Caplan a Julien Michel.

Film si odbije svoju celosvetovú premiéru 26. augusta tohto roku na filmovom festivale FrightFest v Londýne.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=n_-qlqYlfb8

Zábery z filmu:

Plagát: