The Void zatiahne divákov do teroru z iného sveta

Pocta Carpenterovi vo forme kozmického teroru vo filme The Void.

Velikáni hororu sú velikánmi aj preto, lebo ich tvorba dokázala zaujať niekoľko generácií divákov a svojim umením inšpirovať tisíce tvorcov naprieč históriou. Jedným z nich je nepochybne aj John Carpenter. Širokej verejnosti je známy hlavne vďaka filmom Halloween (1978), The Fog (1980) a The Thing (1982). Práve jeho špecifickému sci-fi hororu vzdávajú hold v novom filme The Void režiséri a zároveň scenáristi Jeremy Gillespie a Steven Kostanski.

Jeremy a Steven sa vďačne inšpirovali Carpenterovou tvorbou ako The Thing (1982), The Fog (1980), Prince of Darkness (1987) a They Live (1988). Ich spoločný hororový počin The Void oslavuje majstra hororu svojim citom k budovaniu teroru, napätia a vizuálnou manifestáciou absurdného kozmického desu.

Policajný dôstojník Daniel Carter počas rutinnej hliadky narazí na krvou presiaknutého mladého muža krívajúceho na opustenom úseku cesty. Okamžite ho vezme do najbližšej nemocnice, ktorá v tom čase funguje v úspornom režime. Hneď po ich príchode sa však hospitalizovaní pacienti a nemocničný personál začnú transformovať na niečo neľudské z iného sveta.

Danielovi nezostane nič iné, ako zvyšok preživších ochrániť a pritom sa priblížiť k zisteniu toho, čo sa vlastne deje.

Vo filme si zahrali aj Ellen Wong, Kathleen Munroe, Kenneth Welsh. The Void sa objaví 31. marca v zahraničných kinách a 24. apríla vyjde na DVD.

Trailer: