Preskočiť na obsah

Svet Stephena Kinga dostane vlastný seriál

Viac Stehena Kinga na televíznej obrazovke.

Možno ste si už všimli, že tu v Horormagórii milujeme Stephena Kinga. Nielen pre jeho geniálnu a bohatú literárnu tvorbu, ale aj pre úspešný presah do sveta filmov a seriálov. Tak ako sme písali aj v článku o pripravovanom filme Geraldova Hra, v súčastnosti existuje päťdesiatosem filmových a seriálových adaptácií tvorby Stephena Kinga. Už vtedy sme upozorňovali na to, že sa tam nerátajú pripravované adaptácie Temnej Veže, To a ani Geraldovej Hry. Dnes si do zoznamu môžeme pridať ďalší seriál nesúci názov Castle Rock.

J.J. Abrams je elitný režisér a scenárista so skúsenosťami zo seriálov Alias (2001), Lost (2004), či filmov Mission: Impossible 3 (2006), Star Trek (2009), Super 8 (2011), Star Trek: Into Darkness (2013) a Star Wars: The Force Awakens (2015). Má dokonca aj vlastnú produkčnú spoločnosť Bad Robot. Ľudia z Bad Robot už skúsenosti so Stephenom Kingom majú, a to vďaka spolupráce so službou Hulu a ich mini-sériovej adaptácii románu Stephena Kinga, 11.23.63 (2016).

Tentokrát sa Bad Robot spolu s J.J. Abramsom ako exekutívnym producentom pustia do širšieho sveta Stephena Kinga. Spolu s Warner Bros. vydali krátky teaser trailer. Ten naznačuje spojitosť viacerých príbehov z pera Stephena Kinga, ktoré sa udiali v mestečku Castle Rock v štáte Maine.

Podľa traileru sa môžeme tešiť na Salem’s Lot, Needful Things, prostredie väznice Shawshank, Annie Wilkes (z knihy a filmovej adaptácie Misery). V traileri sa mihli aj mená Danny Torrance (The Shining, v slovenčine Žiarenie), Pennywise (To/It), Father Callahan (Temná Veža/The Dark Tower), Duddits Cavell (Dreamcatcher/Pavučina Snow) a dokonca aj Mr. Jingels zo Zelenej Míle.

Viac o tomto pripravovanom projekte zatiaľ nie je známe, ale rozhodne vás budeme čo najskôr informovať .

Trailer:

2 názory na “Svet Stephena Kinga dostane vlastný seriál”

  1. Pingback: Nechajte sa pohltiť Kingovou Hmlou v novom traileri - Horormagória

  2. Pingback: Stephen King videl To a podelil sa o svoje pocity - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.