Temné napätie prinesie režisér The Walking Dead s filmom Midnighters

Napínavý snímok Midnighters si pre nás pripravil Julius Ramsay.

Silvester a s ním oslavovaný príchod nového roka sa spája s nostalgickým okienkom do predošlých (zväčša) 365 dní, kedy si ľudia želajú aspoň tak dobrý rok ako ten minulý, či naopak, konečne lepší a šťastnejší. Nový rok je aj príležitosťou na sebareflexiu a hodnotenie svojich činov.

Zatiaľ čo väčšina z nás sa v novoročné (ne)skoré ráno ukladá do postele s prísľubom svetlejších zajtrajškov,  nie úplne šťastne žijúci manželský pár Jeffa a Lindsey Pittmanovcov dá starému známemu „Ako na Nový rok, tak po celý rok“ morbídne šaty. Cestou z novoročnej párty sa stanú účastníkmi nehody, keď Jeff počas chvíle nepozornosti zrazí a usmrtí chodca kráčajúceho po prázdnej ceste medzi lesmi v „gotickom“ Novom Anglicku.

Manželia sa rozhodnú telo odniesť k sebe domov do pivnice. Veci sa začnú zamotávať zistením, že mŕtvy muž nosil vo vrecku lístok s ich adresou. Na ľahkosti situácie nepridá ani podozrivé správanie vyšetrovateľa, či samotná sestra Lindsey, ktorá svojej staršej sestre pripomína, aby Jeffovi v žiadnom prípade neverila. Jeff sa pre zmenu pýta Lindsey, či spravila niečo, pre čo by ich chcel niekto zabiť.

Viacvrstvový príbeh inšpirovaný Hitchcockom sa neustále zahmlieva a diváka drží v napínavej nejasnosti až do finálnej scény. Za filmom Midnighters stoja bratia Julius a Alston Ramsay. Julius režisérsky a editorsky pracoval na niekoľkých epizódach milovaného seriálu The Walking Dead, či na hororových seriáloch Scream a Outcast. Bude to však jeho prvý celovečerný režisérsky debut. Alston sa filmu ujal ako scenárista so skúsenosťami z písania prejavov v priestoroch kancelárií vo Washingtone, D.C.

V Midnighters si zahrali Alex Essoe (Starry Eyes, The Neighbor), Perla Haney-Jardine (Steve Jobs, Kill Bill 2, Spiderman 3) a Ward Horton (Annabelle, Pure Genius).

Film Midnighters vyjde 2. marca 2018.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=arjBIzYwcNc

Zábery z filmu:

Plagát: