Preskočiť na obsah

Zamykajte si dvere a vždy sa pozerajte pod posteľ!

Home Invasion po novom v horore The Open House.

Keď sme začínali v roku 2016, mali sme na Netflix a ich vzťah k hororu ťažké srdce. Nielenže ich ponuka bola mizivá, no produkcia resp. kúpa distribučných práv bola ešte biednejšia. To sa však v minulom roku zmenilo, keď prekvapivo až tri Netflix horory (Gerald’s Game, 1922, The Babysitter) sa objavili v našom zozname najlepších hororov za rok 2017.

Vyzerá to tak, že Netflix, i napriek konkurencii platforiem Shudder a Screambox, si našiel skalných hororových fanúšikov, keďže nový rok odštartuje s originálne vyzerajúcim hororom The Open House.

The Open House spolu s hviezdou (Dylan Minnette) kontroverzného seriálu 13 Reasons Why totižto ponúka twist v home invasion subžánri.

Logan a jeho matka Naomi sa po tragickej udalosti presťahujú do tichšieho a hlavne menšieho mestečka, kde sa všetci navzájom zdravia a každý každého pozná po mene. Našli si tu ideálny a nádherný dom, nachádzajúci sa v lokalite, ktorá by ich mala ochrániť pred prípadným spoločenským hlukom.

Tu sa však ich túžby o pokojnom novom začiatku spoločného života končia. Krátku chvíľu po nasťahovaní ich začnú budiť čudesné zvuky v noci, ktoré akoby vychádzali z pivničných priestorov. Po dome sa začnú objavovať fotografie ich samotných, ktoré však nikdy nespravili a ani nevyvolali. K zdravému mentálnemu zdraviu im už vôbec nepomáhajú zvuky pripomínajúce kroky a fakt, že polícia nenašla jediné známky po tretej osobe v dome.

Dom bol pár dni dozadu vrámci ponuky predaja prístupný k prehliadkam. Ide o dobre schovávajúcu sa psychicky chorú osobu alebo je za desivými javmi niečo iné? Niečo ešte hrôzostrašnejšie?

Jedno je však isté, Logan a Naomi nie sú za zamknutými dverami vlastného domu v bezpečí.

Za réžiou a scenárom stojí duo Matt Angel a Suzanne Coote. Vo filme si okrem nich dvoch zahrali aj Dylan Minnette, Piercey Dalton, Sharif Atkins a Patricia Bethune.

The Open House vyjde na streamovacej platforme Netflix 19. januára v budúcom roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: