Trailer na novú Godzillu s ikonickými príšerami a fenomenálnou Millie Bobby Brown

Monarchistické monštrá.

V januári minulého roku sme vám priniesli potešujúcu správu o pripravovanej Godzille. Na režisérsku stoličku sa totiž mal posadiť hororovým fanúšikom známy Michael Dougherty, ktorý je zodpovedný za už teraz legendárnu antológiu Trick ‘r Treat a vianočný desivý trhák Krampus.

O viac ako rok a pol sme sa konečne dočkali traileru na „dvojku“ pod názvom Godzilla: King of the Monsters a okrem monštruóznej akcie v ňom môžete zbadať viaceré povedomé tváre. Fanúšikovia hororového žánru sa môžu nadchnúť pri záberoch s Verou Farmigou (Orphan, The Conjuring, Bates Motel) či s Millie Bobby Brown (Stranger Things). Sally Hawkins z Godzilla (2014) a oscarového „príšerného“ filmu The Shape of Water sa taktiež pochopiteľne ukáže i v tomto pokračovaní.

Warner bros. Pictures a Legendary Pictures práve v roku 2014 s prvou Godzillou a neskorším hitom (?) Kong: Skull Island započali éru, ktorú prezentujú ako MonsterVerse.

Godzilla: King of the Monsters toho sľubuje naozaj veľa. Krypto-zoologická organizácia Monarch, jej členovia a i samotná ľudská civilizácia sa ocitnú tvárou v tvár gigantickým monštrám. Godzilla, Mothra, Rodan a trojhlavý King Ghidorah započnú boj o nadvládu. Osud ľudstva majú vo svojich pazúroch a práve víťaz ultimátnej bitky môže dať ďalšiu šancu ľudskej ríši na pokojný život.

Ako sme spomínali, o réžiu sa postaral Michael Dougherty. So scenárom mu pomohli Zach Shields (Krampus) a Max Borenstein (Godzilla, Kong: Skull Island). Vo filme si zahrali Bradley Whitford, Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Sally Hawkins, Kyle Chandler, Thomas Middleditch, Ziyi Zhang a ďalší.

Godzilla: King of Monsters je z produkcie Warner Bros. Pictures, Legendary Pictures a v slovenských kinách vyjde 30.05.2019. Českí diváci si budú zrejme musieť počkať do 06.06.2019.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: