Zamaskované zlo s kamerou v ruke vtrhne do chatky vo filme Lake Alice

Lake Alice je novým home invasion prírastkom vo svete hororu.

Film Lake Alice viedol zaujímavú crowdfundingovú kampaň na platforme Indiegogo už v roku 2014, kedy vášniví tvorcovia potrebovali 175 tisíc amerických dolárov s tým, že 165 tisíc sa im podarilo získať a fanúšikov požiadali o zvyšných 10 tisíc. Aj napriek tomu, že túto sumu sa v konečnom dôsledku nepodarilo vyzbierať, horor Lake Alice sa nevzdal a išiel napred k svojmu cieľu.

Lake Alice je celovečerným režisérskym debutom Bena Millikena, ktorému so scenárom pomohla Stevie Jane Miller, pre ktorú je tento projekt prvým oficiálnym stretnutím s písaním scenára.

Tento prírastok do home invasion subžánru sa natáčal v meste Tomahawk v štáte Wisconsin, kde sa nachádza aj jazero „Lake Alice“ podľa ktorého je pomenovaný samotný film.

Ten je o rodinnej pohode počas vianočných sviatkov, kedy sa Ryan Emerson stretne prvýkrát s rodinou svojej priateľky Sarah Thomas na odľahlej rodinnej chatke pri jazere. Ryan, ako staromódny džentlmen, má v pláne ohúriť nielen Sarah, ale hlavne jej otca, nakoľko chápe, že má silné slovo v rozhodovaní o tom, čo je pre Sarah najlepšie. To bude preňho o čosi náročnejšie, keďže sa snaží zamaskovať žiarlivosť na bývalú lásku Sarah, Tylera.

Celé chatové osadenstvo očakávalo všetko od príjemnej pohody až po možné trápne momenty, no ani jeden z nich nečakal cudzie otlačky topánok popri chate, čudné hlasné zvuky v okolí chaty, či nepriateľské správanie od miestnych obyvateľov a lokálnej policajnej sily.

Ich nočná mora sa stane skutočnosťou v momente, keď prídu do kontaktu so zamaskovaným mužom s kamerou v ruke a vražednými úmyslami pod bundou.

Tajomný muž sa pustí do lovu a nikto nie je v bezpečí.

Film vyjde 18. júla. No v UK vyšiel pod názvom Lake Tomahawk v máji tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: