Temné Múzy v bizarnom traileri na horor La settima musa

Španielska Múza po taliansky.

Už takmer pred rokom sme písali o španielskom horore Musa od uznávaného režiséra Jaumeho Balaguera, ktorého určite poznáte vďaka filmom ako sú [Rec] (2007), [Rec] 2 (2009), [Rec] 4: Apocalipsis (2014), Darkness (2002) či Frágiles (2005). Musa si od konca minulého roka žije vlastným životom, veď aj v Rusku mala premiéru minulý mesiac. U nás sme sa ho v kinách nedočkali a zrejme sa ho ani nedočkáme, no už 22. augusta príde do talianskych kín. Distribučná spoločnosť Adler Entertainment vrámci marketingu uverejnila krásny nový plagát a trailer, ktorý ukazuje omnoho viac ako ten španielsky.

V Taliansku pod názvom La settima musa, diváci uvidia veľmi bizarný príbeh plný temných rituálov a nočných môr. Pripomeňme si o čom La settima musa je.

Samuel Salomon je profesor literatúry, ktorému tragickým spôsobom zahynula priateľka a už viac než rok sa nedokáže pozviechať z bolesti a utrpenia. Po nočných morách s jeho zosnulou láskou však začne mať sny ešte bizarnejšie. V opakujúcich sa snoch vída ženu, brutálne zavraždenú počas zvláštneho rituálu.

Najprv to bral ako len ďalší opakujúci sa nočný príbeh, ktorého existencia slúži na trestanie jeho zničeného bytia, no Salomon sa v jeden deň ocitne v totálnom šoku. Tú istú ženu zo sna totižto nájdu mŕtvu a podľa predbežných správ skutočne umrela za veľmi zvláštnych rituálnych okolností.

Samuel sa okamžite rozbehne na miesto činu, no tam nájde viac otázok, než odpovedí. Stretne tam totiž Rachel, ktorá si prechádzala tými istými nočnými morami ako on.

Spoločne sa tak ocitnú na ceste hľadania pravdy o záhadnej mŕtvej žene.

Cesta ich donesie do sveta Múz, zvláštnych entít, ktoré sú známe inšpirovaním umelcov a kreatívcov. No namiesto rozprávky ich čaká horor, na ktorý nikdy nezabudnú.

Na scenári spolupracoval Fernando Navarro, ktorý napísal scenár k filmu Verónica od Paca Plazu. Vo filme si zahrali Christopher Lloyd, Ana Ularu, Franka Potente, Joanne Whalley, Elliot Cowan, Charlotte Vega, Leonor Watling, Manuela Vellés a Yennis Cheung.

Musa je z produkcie Castelao Pictures, Fantastic Films, Filmax Entertainment, Frakas Productions a v Taliansku vyjde ako La settima musa cez distribučnú spoločnosť Adler Entertainment už 22. augusta.

Oficiálny taliansky trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: