Preskočiť na obsah

Hororová škola od producenta filmu Hostel v novom traileri

Letné prázdniny neexistujú.

Boaz Yakin nie je žiadny nováčik. Už v roku 1989 napísal scenár pre film The Punisher a o päť rokov neskôr zrežíroval svoj celovečerný debut Fresh so Samuelom L. Jacksonom. Scenáristicky a režisérsky sa venoval viac romantických filmom a drámam, viď. A Price Above Rubies (1998), legendárny Remember the Titans (2000), Dirty Dancing: Havana Nights (2004) či Now You See Me (2013) a Max (2015).

No i napriek tomuto resumé mal k hororovému žánru veľmi blízko ako producent a exekutívny producent. Za spomenutie stoja filmy 2001 Maniacs (2005), Hostel (2005) či Hostel: Part 2 (2007). Boaz mal v sebe temnú stránku a naplno sa jej tvorivo chytil pri vlastnom projekte Boarding School. Je to jeho prvý čistokrvný celovečerný horor a diváci cezeň nazrú do skutočne zvláštnej školy.

Jacob Felsen má len 12 rokov. Otec ho pristihol pri skúšaní ženských šiat. Podľa vlastných slov je fascinovaný životom svojej starej mamy, no otec mu to odmieta uveriť. Sám so sebou sa zhodne na tom, že mu v prevýchove môže pomôcť jedna veľmi lukratívna internátna škola. Vedú ju Dr. Sherman so sympatickou manželkou a vo svojich edukačných priestoroch okrem Jacoba privítajú ďalších šesť „čudákov“.

Škola sa nachádza akoby na samotnom konci sveta a Dr. Sherman nepôsobí veľmi dôveryhodne. Navyše sa celá sedmička jediných žiakov v škole zhodne na tom, že im rodičia klamali. Jacob mal v škole pôvodne stráviť jeden semester, no Dr. Sherman vie, že to tak nie je. Má úplne iný plán. Plán, ktorý zahŕňa to, že zo školy nikto nikdy neodíde.

Počas plánu na útek však žiaci objavia desivé a morbídne tajomstvá, ktoré škola a Dr. Sherman ukrývajú. MPAA dala filmu hodnotenie R pre znepokojujúci násilný obsah, krvavé scény a sexuálny obsah. Takže môžete očakávať naozaj drsné tajomstvá Dr. Shermana.

Vo filme si zahrali Luke Prael, Allison Winn, Barbara Kingsley, Tammy Blanchard, Sterling Jerins, Samantha Mathis, Lucy Walters, Will Patton a Charlotte Ubben.

Boarding School je z produkcie Maven Pictures, Gigantic Pictures, Farcaster Films, Storyland Pictures a vyjde cez Momentum Pictures 31.08.2018 na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: