Preskočiť na obsah

Temný rituál a čierna minulosť v horore The Incantation

The Incantation vám začaruje.

Snívali ste niekedy o záhadnom bohatom strýkovi, s ktorým neudržujete takmer žiadny kontakt, no on vás z neznámeho dôvodu miluje a v závete vám ponechá pozemok? Pýtame sa smrteľne vážne, nejde o žiadny test charakteru. Prakticky je to cudzí človek, každý raz umrie a peniaze sú peniaze. Nie? Nevadí. Ehm.

V každom prípade, niečo podobné sa stane samozvanej „sociálnej influencerke“ Lucy, ktorej umrie prastrýko pred smrťou žijúci na juhu Francúzska. Práve na krásnom francúzskom vidieku leží jeho honosný zámok, ktorý čoskoro zdedí mladá a krásou obdarená Lucy. Najprv ju však čaká pohreb a niekoľkodňový zdvorilostný žiaľ.

Lucy sa mala pôvodne stretnúť so svojou matkou, ktorá údajne pomáha pripravovať pohreb a všetky legality spojené s úmrtím rodinného príslušníka. Matky však niet a tak sa radšej veľmi rýchlo zoznámi s miestnym vikárom, hrobárom, uhladeným poisťovákom a sympatickou chyžnou.

Vo voľnom čase sa rozhodne prekutrať priestory svojho budúceho sídla. Táto zvedavosť ju nasmeruje na cestu objavovania záhad temnej histórie svojej vzdialenej rodiny. Okrem toho, každý okolo nej sa začne správať veľmi podozrivo, čo ju prinúti klásť si otázky o tom, či toto zdedené bohatstvo nie je len pascou a príležitosťou dostať ju na osamotené goticky vyzerajúce miesto.

O čo im však ide? Čo môžu mať spoločné vikár, hrobár, chyžná a poisťovák? Prečo práve Lucy a aké s ňou majú plány?

Horor The Incantation je debutom od režiséra Juda S. Walka, ktorý napísal scenár a taktiež si zahral postavu vikára. Okrem neho si vo filme zahrali Dean Cain, Sam Valentine, Dylan Kellogg, Beatrice Orro, Margie Clarke a ďalší.

The Incantation je z produkcie Blue Falcon Productions a House of Rose LLC. Momentálne „behá“ po festivaloch a vyjde pravdepodobne v auguste tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: