Preskočiť na obsah

‚Žena v okne‘ sa zapletie do hrôzostrašne mysterióznej situácie

Videné alebo zmyslené?

Psychologický triler Žena v okne (The Woman in the Window) s Amy Adamsovou, Julianne Moore a Garym Oldmanom má za sebou ťažké dva roky. Film mal totiž vyjsť v kinách cez 20th Century Fox ešte v roku 2019, no po testovacích premietaniach sa produkčný tím rozhodol viacero scén pretočiť a dotočiť. To znamenalo, že kino premiéra sa posunula až na máj 2020 a veľmi dobre vieme, ako chodenie do kina v minulom roku vyzeralo. Keďže film aj tak nebol očakávaným kasovým trhákom pre 20th Century Fox, exekutíva štúdia sa rozhodla kino distribúciu zrušiť a film predať Netflixu. Úprimne, išlo zrejme o najlepšie rozhodnutie a Netflix to zobral skutočne vážne. Ženu v okne totiž „uvidíte“ aj s českým dabingom.

Samotný film je adaptáciou rovnomenného románu od autora A. J. Finna, pôvodne vydaného v roku 2018. Knihu nájdete v slovenskom preklade v ktoromkoľvek kníhkupectve; pre prípad, že patríte medzi „konzumentov“, ktorí si predlohu najprv prečítajú a až potom pozrú.

Príbeh je o Anne Foxovej, detskej psychologičke trpiacou agorafóbiou. Steny jej newyorského apartmánu sú jedinou garanciou duševného pokoja, no zároveň aj garanciou šedého života. To sa zmení v momente, čo sa cez ulicu oproti nej do apartmánu nenasťahujú Russelovci. Špehovať svojich susedov síce nie je obdivuhodné, no pre svoju agorafóbiu príliš nemá na výber. Anne sa však jej skľučujúci život drasticky zmení po tom, čo sa počas rutinného špehovania stane svedkom násilného činu. Videla však správne?

Film zrežíroval Joe Wright (Najtemnejšia hodina) zo scenáru Tracyho Lettsa, ktorý adaptoval literárnu predlohu s rovnomenným názvom od A. J. Finna. Vo filme si zahrali Amy Adams, Anthony Mackie, Gary Oldman, Julianne Moore, Donat Balaj, Wyatt Russell, Fred Hechinger, Anna Cameron, Mariah Bozeman, Liza Colón-Zayas a iní talentovaní herci.

Žena v okne (The Woman in the Window) je z produkcie 20th Century Studios, Fox 2000 Pictures a vyjde na streamovacej platforme Netflix 14. mája 2021 v našom regióne pod názvom Žena v okně.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *