Temná duša v detskom tele v horore od režiséra filmu The Pact

Kto je Miles? Kde je Miles?

Občas sa vyskytne ojedinelý akt hororového zázraku, keď sa okolo projektu zhŕkne skupina talentovaných ľudí a všetko vrátane hercov a traileru vyzerá až príliš dobre. To sa stalo aj pri filme The Prodigy (Descendant). K réžii tohto kúsku sa dostal Nicholas McCarthy, ktorého môžete poznať vďaka The Pact (2012) či zábavnej jednohubke At the Devil’s Door (2014).

Akoby to nestačilo, o scenár sa postaral Jeff Buhler, zodpovedný za scenár k hororu Insanitarium (2008) či The Midnight Meat Train (2008). Buhler okrem toho napísal segment „J is for Jesus“ antológie ABCs of Death 2 a všetky epizódy pripravovaného seriálu Nightflyers. O produkciu sa pritom postaral Tripp Vinson, ktorý stál pri známych hororových kúskoch The Exorcism of Emily Rose (2005) a The Rite (2011).

Dej pripravovaného hororu The Prodigy pôsobí veľmi lákavo. S drobným chlapcom Milesom totiž nie je niečo s kostolným poriadkom. Jeho správanie sa až tak vyniká normálu, že rodičom nezostáva nič iné, než nechať jeho psychiku skontrolovať u odborníkov na mentálne zdravie.

Milesovi pomôže až hypnoterapia. Terapeut ho prevedie každým krokom jeho života od prvého nádychu – ba dokonca ešte skôr. Miles totiž nie je „Miles“. V tele drobného chlapca sa skrýva niečo nepochopiteľné. Aká duša obýva toto telo?

Vo filme si zahrali Taylor Schilling, Jackson Robert Scott, Martha Girvin, Brittany Allen, Peter Mooney, David Kohlsmith a ďalší.

The Prodigy je z produkcie Orion Pictures, Vision Films a vyjde 08.02.2019.

Teaser trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: