Preskočiť na obsah

Tajomné dvere a gotické tajomstvo v horore Elizabeth Harvest

Tajomstvo luxusu.

Včera sme tu mali film What Keeps You Alive od IFC Midnight, ktorý sa venoval desivým tajomstvám vo vzťahu a v manželstve samotnom. S podobnou témou a taktiež od IFC Midnight príde v auguste hypnotický a desivý horor Elizabeth Harvest o žene, ktorá má na prvý pohľad všetko.

Elizabeth a Henry sú šťastní mladomanželia zvyknutí na luxus. Henry je úspešný a bohatý vedec. Vlastní nádhernú a drahotami prekypujúcu vilu a strašidelne poslušný domáci personál sa stará o to, aby bolo všetko po poriadku. Henry svojej Elizabeth dopraje po čom len zatúži a ona vôbec nechápe, prečo si zo všetkých žien „vybral“ práve ju.

I napriek tomu, že Elizabeth stačí doslova zdvihnúť prst a každé jej želanie sa premení na skutočnosť, jeden limit predsa len existuje. V Henryho vile sa nachádza laboratórium, v ktorom každodenne pracuje. Elizabeth má však zákaz vstupu do miestnosti schovanej za pevnými dverami. Ako býva zvykom, zakázané chutí najlepšie a Elizabeth sa nedokáže zbaviť svojej túžby odhaliť tajomstvo tajomnej miestnosti.

Keď sa vďaka svojej šikovnosti do miestnosti dostane, celý jej život sa obráti naruby. V momente si uvedomí, že absolútne nepozná vlastného manžela a čo je horšie, ani samu seba. Práve pochybnosti o vlastnej identite ju privedú na cestu otázok, ku ktorým jej nikto nechce dať odpovede. Dočká sa len varovania „Mala by si odtiaľto odísť čo najďalej.“

Elizabeth Harvest je film od režiséra a scenáristu Sebastiana Gutierrea (Electra Luxx, Hotel Noir). Zahrali si v ňom Abbey Lee, Carla Gugino, Ciarán Hinds, Dylan Baker, Matthew Beard a ďalší.

Elizabeth Harvest je z produkcie Automatik Entertainment, Motion Picture Capital, Voltage Pictures a vyjde 10.08.2018 na VOD cez IFC Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: