Nový trailer k filmu It je vrcholom hororového majstrovstva

Oficiálny trailer k filmu It je orgazmickým zážitkom.

Naozaj to myslíme vážne. Každý hororový fanúšik a obzvlášť fanúšik Stephena Kinga počas nového traileru zažije pocity, aké doteraz nikdy nepocítil. Napriek tomu, že sme tu mali oficiálny teaser trailer, preview clip a dva teaser trailery na trailer, dnes Warner Bros. Pictures uverejnili prvý oficiálny trailer. Úplne seriózne, označili ho číslom 1, takže sa do 8. septembra (kedy vyjde film) dočkáme ešte ďalších audiovizuálnych návnad.

Pripomíname, že ide filmovú adaptáciu románu Stephena Kinga od režiséra Andrésa Muschiettiho (Mama, 2013). Román It (To) patrí medzi Kingove najlepšie a najkomplexnejšie počiny. Minulý rok román oslávil 30. narodeniny. Aj neznalým je určite povedomý tancujúci klaun Pennywise so svojim ikonickým vzhľadom, ktorý desí deti a dospelých už desaťročia.

To/Pennywise je desivá entita schopná naberať podobu strachov a fóbií svojich obetí, hlavne detí, ktoré zláka svojim nevinným klaunovským vzhľadom. V románe môžeme byť svedkami siedmich detí a ich konfrontácie s týmto stelesnením zla. „To“ malo v knihe aj iné podoby. Išlo napr. o Múmiu, Vlkolaka, Netvora z Čiernej lagúny, či Draculu. Tancujúci klaun Pennywise je však najikonickejší a v konečnom dôsledku pre detských hrdinov najpodstatnejší.

„To“ sa dočkalo svojej „filmovej“ adaptácie v roku 1990 vo forme minisérie vysielanej počas dvoch nocí. Postavu Pennywisa si zahral Tim Curry. Aj napriek tomu, že išlo o adaptáciu nie presne vernú knižnej predlohe, dokázala okolo seba vytvoriť masívny kult fanúšikov.

Nová filmová adaptácia sa bude skladať z dvoch samostatných filmov. Prvý z nich (ku ktorému je trailer) sa bude orientovať na detstvo siedmich hlavných hrdinov, známych ako Smoliari (Loser’s club v originále), a kreatúry Pennywisa, terorizujúcej mestečko Derry v štáte Maine. Druhá časť bude rozprávať príbeh dospelých hrdinov a o ich návrate do nočnej mory. Natáčanie druhej časti sa už údajne začalo a všetko bude pripravené na rok 2018. Na scenári pracovali Chase Palmer, Cary Fukunaga (True Detective, Maniac) a Gary Dauberman (Annabelle, Crawlspace).

Siedmich detských hrdinov si zahrali Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Nicholas Hamilton, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs a Jeremy Ray Taylor. Finna Wolfharda môžete poznať zo seriálového hitu Stranger Things. Pennywisa si zahral Bill Skarsgard.

Film It (To) vyjde 8. septembra tohto roku aj v slovenských kinách.

Dosť bolo rečí, usaďte sa a užite si trailer, ktorý vám zmení život.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: