Preskočiť na obsah

Slender Man dostal nový trailer

Slender Man testuje svoju nadčasovosť.

Keď v januári tohto roku vyšiel prvý trailer na pripravovaný horor Slender Man, zaliali nás rôznorodé a vzájomne konfliktné emócie. Predsa len, Slender Man sa hlavne spája so slávnym obdobím Let’s Play žánru na YT. Pred 6 rokmi bol jednoducho Slender Man všade. Živou vodou ho o dva roky neskôr pokropila smutná a takmer tragická udalosť. V roku 2014 pri lese vo Waukeshe, Wisconsin, cyklista našiel dobodané dievča. Utŕžilo devätnásť bodných rán od dvoch dvanásťročných spolužiačok. Tie ju podľa ich vlastných slov chceli obetovať Slender Manovi. V roku 2016 vyšiel o tejto udalosti aj HBO dokumentárny film Beware the Slenderman.

V auguste však vyjde film inšpirovaný svetom fiktívnej, vysokej a veľmi bledej entity. Jednoducho sa nedokážeme zbaviť pocitu, že je na tento kedysi virálny fenomén neskoro a do kín sa nahrabeme z nostalgie. Na druhú stranu je nutné pripomenúť, že prvý trailer sa vcelku podaril. Dnes vyšiel trailer č.2 a názor naň si môžete vytvoriť úplne sami.

Predtým si však pripomeňme, kto je to Slender Man a o čom film vlastne bude.

Ak neviete, tak Slender Man je supernaturálny fenomén, ktorý vznikol v roku 2009 na online fóre Something Awful. Jeho tvorca Eric Knudsen sa pri jeho vzniku nechal inšpirovať Tall Manom z filmu Phantasm, Kingovou Hmlou a krátkym príbehom The Insidious Beast od Zacka Parsonsa.

Slender Man je vysoká, tenká bytosť v obleku a bez tváre, traumatizujúca ľudí, hlavne deti.

Horor Slender Man je o mestečku v Massachusetts, kde mladé študentky dostanú skvelý nápad vykonať rituál na vyvolanie Slender Mana. Tento geniálny nápad vytiahli z internetu a sú presvedčené o tom, že pôjde o skvelú zábavu.

Za tmy sa vydajú do lesa, zakryjú si oči šatkami, pochytajú sa za ruky a pustia sa do vyvolávania Slender Mena. No keď sa jedna z nich stratí a Slender Man sa začne hrať s obyvateľmi mestečka, ich názor sa pomerne rýchlo zmení.

Réžiu mal na starosti Sylvain White, ktorého môžete poznať vďaka tretiemu pokračovaniu I’ll Always Know What You Did Last Summer z roku 2006. So scenárom mu pomohol David Birke (Freeway Killer, 13 Sins).

Vo filme si zahrali Joey King, Julia Goldani-Telles, Annalise Basso, Jaz Sinclair, Talitha Bateman, Alex Fitzalan a Kevin Chapman.

Slender Man je z produkcie Mythology Entertainment, Madhouse Entertainment, It Is No Dream Entertainment a v slovenských a českých kinách vyjde 23.08.2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: