Čarodejnica Sabrina, okultizmus a peklo čakajú na diváka v temnom seriáli na Netflixe

Sabrina sa dostala na Netflix.

Ak už máte dvadsiatku dávno za sebou, možno si spomeniete na seriál Sabrina – mladá čarodejnica. Televízny skvost o láske, hovoriacom kocúrovi a problémoch mágie pochytal za srdcia nespočet detí čakajúcich na pubertu. Išlo o voľnejšiu adaptáciu komiksov z dieľne Archie Comics, no skutočné a hlavne temné možnosti čarodejníckej reality preskúmal až komiks Chilling Adventures of Sabrina. Prvé číslo vyšlo v októbri roku 2014 a to pod záštitou Archie Horror. V tejto sérii príbehov nenájdete známu pomätenú pubertiačku Sabrinu.

Komiksová séria Chilling Adventures of Sabrina je zasadená do 60. rokov 20. storočia. Je temná, hororová a vyspelá. Ponúka známe postavy tetičiek Hildy a Zeldy, či priateľa Harveyho Kinkle-a, no taktiež obsahuje Madam Satan a jej pomstu voči celej rodine Stellmanovcov. Okrem pekla Sabrinu čaká aj dôležité rozhodnutie. Blížia sa jej 16. narodeniny a je len na nej, či bude zvyšok života žiť ako smrteľníčka alebo sa vrhne naplno do svojho okultného osudu.

V seriálovej podobe z produkcie Netflix čakajú Sabrinu ešte temnejšie mračná. Cez pekelné brány do jej života vojde nepoznané pokušenie. Vydá sa Sabrina na cestu svetla alebo nekonečného temna?

Seriál má pod palcom Roberto Aguirre-Sacasa. Pôvodne malo ísť o seriál úzko spätý s populárnym Riverdale, no po tom, čo sa produkcia presunula z The CW do Netflix – u, je potvrdeným faktom skutočnosť, že minimálne dve série budú kompletne samostatné. Komiksový mág Roberto Aguirre-Sacasa a exekutívni producenti z projektu Riverdale však zaručujú, že Sabrinu čaká pochmúrna atmosféra a v budúcnosti aj návrat do sveta Riverdale.

V seriáli si zahrali Kiernan Shipka, Abigail F. Cowen, Miranda Otto, Michelle Gomez, Tati Gabrielle, Richard Coyle, Lucy Davis, Ross Lynch a mnohí ďalší.

Chilling Adventures of Sabrina vyjde 26. októbra na streamovacej službe Netflix.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: